Пенсіонери в Україні можуть отримати певні пільги зі сплати земельного податку, проте вони не поширюються не на всі види землі.
Як передає "Хвиля", про це йдеться у матеріалі 24 каналу.
Податкові пільги для пенсіонерів в Україні мають певні обмеження та особливості. Хоча люди похилого віку отримують деякі преференції при сплаті земельного податку, ці пільги поширюються не на всі земельні ділянки.
Наприклад, власники земельних паїв, навіть, після виходу на пенсію продовжують сплачувати податки, що може створювати додаткове фінансове навантаження. Однак пенсіонери (особи віком від 60 років) звільняються від податку на ділянки, які є їхньою приватною власністю, але тільки в межах встановлених норм.
Зокрема, для особистого селянського господарства пільга діє на ділянки до 2 гектарів. Під час будівництва житла звільнення від податку поширюється на ділянки площею:
- до 0,25 га у сільській місцевості
- до 0,15 га у селищах
- до 0,10 га у містах.
Крім того, існують податкові пільги для:
- дачних ділянок (до 0,10 га)
- гаражів (до 0,01 га)
- садівницьких ділянок (до 0,12 га).
Однак ці пільги не поширюються на земельні паї. Це означає, що навіть пенсіонери, які мають мінімальні доходи, змушені сплачувати податок на землю, яку використовують для аграрної діяльності.
Окрім пенсіонерів, право на звільнення від земельного податку надається та іншим соціально захищеним групам населення. Зокрема, такі пільги поширюються на:
- осіб з інвалідністю І та ІІ груп
- ветеранів війни
- громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи.
Їхні пільги закріплені в Податковому кодексі.
При цьому експерти радять ретельно вивчити всі нюанси оподаткування та подавати необхідні документи для отримання пільг. Це допоможе уникнути зайвих витрат і фінансового навантаження, яке може бути занадто важким для людей похилого віку.
Раніше українцям розповіли, скільки коштує переоформити земельний пай у 2024 році.