Джонсон розкрив імовірний сценарій перекидання британських військ в Україну
Джонсон розкрив імовірний сценарій перекидання британських військ в Україну

Джонсон розкрив імовірний сценарій перекидання британських військ в Україну

Британія несе "моральну відповідальність" за Україну, підкреслив Борис Джонсон.

Головне:

Війська Великої Британії мають допомагати захищати кордон України в рамках будь-якої мирної угоди, заявив колишній прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон.

"Відповідальність за охорону будь-якої можливої майбутньої лінії припинення вогню в Україні має бути передана багатонаціональному угрупованню європейських миротворчих сил", - підкреслив він в інтерв'ю The Telegraph.

Колишній прем'єр Британії не виключає, що британські війська можуть бути розгорнуті на території України для сприяння підтримці режиму припинення вогню.

"Не можу собі уявити, щоб така європейська операція могла б бути здійснена без участі британців", - заявив Джонсон.

Джонсон підкреслив, що йдеться не про бойові війська, щоб протистояти росіянам, а про "частину рішення", де миротворчі сили контролюють кордон і допомагають українцям.

Присутність військових із країн НАТО у складі миротворчих сил ООН на території України вздовж лінії припинення вогню стала б альтернативою 5 статті Статуту, каже він.

Співрозмовник зазначив, що Британія несе "моральну відповідальність" за Україну, тому що країна підписала Будапештський меморандум. За словами колишнього прем'єр-міністра, 1994 року Британія співпрацювала з росіянами та позбавила українців ядерної зброї, яка б захистила їх від жахіття, з яким вони зіштовхнулися зараз.

"Ми були частиною цього. Ми підписали меморандум. Ми несемо моральну відповідальність за їхнє становище", - додав Джонсон.

Раніше повідомлялося про те, що Франція і Велика Британія нібито "не виключають" відправлення своїх військ в Україну. Про це заявило видання Le Monde з посиланням на анонімні джерела. У МЗС Британії відреагували на цю інформацію і озвучили, які насправді плани у країни на посилення України.

Як писав Главред, протягом декількох місяців триває дискусія на міжнародній арені, нібито, НАТО може безпосередньо взяти участь у війні Росії проти України, якщо російські окупанти прорвуть лінію оборони ЗСУ.

Нагадаємо, раніше голова Військового комітету НАТО адмірал Роб Бауер прокоментував питання ймовірності розширення допомоги Україні з перекиданням військ західних союзників на фронт.

Більше новин:

Хто такий Борис Джонсон

Александер Борис де Пфеффель Джонсон, більш відомий як Борис Джонсон, народився 19 червня 1964 року в Нью-Йорку, США.
Британський політичний і державний діяч.

Був мером Лондона і міністром закордонних справ Великої Британії в першому та другому кабінетах Терези Мей. Член Консервативної партії, був її лідером.

7 травня 2015 року обраний до Палати громад, а 9 червня 2023 року склав депутатські повноваження. Відомий як один із головних ідеологів виходу Великої Британії з Європейського союзу.

Джонсон був прем'єр-міністром Великої Британії з 24 липня 2019 року до 6 вересня 2022 року. Вважався ключовим союзником президента України Володимира Зеленського.

За твердженням лідера української партії "Слуга народу" Давида Арахамії, Джонсон зіграв вирішальну роль у призупиненні переговорів між російською та українською делегаціями у Стамбулі.

24 листопада 2023 року Арахамія заявив, що на переговорах, які відбувалися в лютому-березні 2022 року в Білорусі та Туреччині, делегація з Москви обіцяла Києву укладення миру за відмову від вступу до НАТО. За його словами, Україна відмовилася через відсутність довіри до росіян, також довелося б змінювати Конституцію, а тодішній прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон нібито пропонував "просто воювати".

Джерело матеріала
loader