Українські винахідники створили новий клас машин для розмінування
Українські винахідники створили новий клас машин для розмінування

Українські винахідники створили новий клас машин для розмінування

На Львівщині створили спеціальну роботизовану машину для розмінування “Змій”. Це стартап — у його межах троє співзасновників компанії “RoverТech” Богдан Змий, Борис Дрожак та Василь Кореньовський придумали новий клас розміновувачів на прохання військових.

За словами співзасновника стартапу Бориса Дрожака, зараз існують великі машини-розміновувачі, але саме таких, як ця, – не було.

“Ми зробили новий підклас розміновувачів, такого не існувало раніше, і якщо дати саперу, який ніколи не займався механічним розмінуванням – він буде робити 0,7 гектара з ходу, а то і два. Можуть, умовно, розмінувати за день групою саперів із 5 людей 15 соток. Це якщо буде мало мін, і пощастить, якщо трава не буде дуже висока і небагато мін”, — розповів Суспільному Борис Дрожак.

Український винахід-розміновувач “Змій” долає болото і бездоріжжя та проводить розмінування території. Має спеціальну конструкцію, зокрема, коліс, і витримує підрив різних видів мін.

“Танкову, найбільшу, та, що має 12,5 кілограмів тротилового еквіваленту, то вона переживе в 100 відсотках випадках. У нас тут ланцюг і вкінці ґудзик, ударна частина. Завдання цього ланцюга, щоб він ударив по цій міні”, — каже співзасновник стартапу Борис Дрожак.

Керують “Змієм” дистанційно за допомогою такого ж пульта, що і ФПВ-дронами.

“Ідея прийшла військовим, вони попросили Василя, вони намалювали таку схемку, ми її колись викладемо, було просто 4 колеса і спереду — вал з ланцюгами. І казали – хлопці, зробіть нам таку штуку, це нам суттєво полегшить життя. І це вже займає рік часу”, — говорить співзасновник проєкту Богдан Змий.

Ціна одного такого розміновувача для війська із повним комплектом, за словами Бориса Дрожака, від 15 до 25 тисяч доларів.

“При плануванні будь-якої наступальної дії потрібно спочатку розмінувати поле. І це роблять хлопці вручну. Я ще пам’ятаю як з 2014-2015 року, коли я воював, то в нас розмінування 300-метрової смуги займало днів 4 і то — ночами і з великим травматизмом. А це 300 метрів можна зробити за 20 хвилин”, — розповідає співзасновник проєкту Василь Кореньовський.

Джерело матеріала
loader
loader