ТЦК порушує права при мобілізації: як діяти
ТЦК порушує права при мобілізації: як діяти

ТЦК порушує права при мобілізації: як діяти

Між військовозобов'язаними громадянами та представниками ТЦК часом трапляються спірні інциденти. Якщо чоловікові здається, що його права порушені, то він має кілька варіантів щодо подальшого їхнього захисту. Про це розповіла юристка Тетяна Козян в інтерв'ю "РБК-Україна".

Військовозобов'язані українці мають повне право поскаржитися на роботу представників територіальних центрів комплектування, якщо їхні дії виходили за межі чинного законодавства.

Спілкування з ТЦК, скріншот: YouTube

Наприклад, чоловік може відмовитися від повістки, якщо її видали з порушенням процедури. Також відстояти свої права можна звернувшись до омбудсмена або до суду.

"У випадку порушення прав військовозобов’язаних, вони можуть звертатися до суду, прокуратури або омбудсмена. Вони мають право відмовитися від отримання повістки, виданої з порушенням процедури", - пояснила Тетяна Козян.

ТЦК. Фото: скрін youtube

Звертатися до суду необхідно й у тих випадках, коли людина вважає, що заклик порушує її права чи проходження ВЛК сталося з порушенням.

"Будь-які порушення або перевищення повноважень працівників ТЦК можуть бути оскаржені у правовому порядку", - наголосила юристка.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, мобілізація та ВЛК: скільки часу дійсно на опрацювання вашої медичної довідки.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, десятки тисяч українців залишилися без "броні" від мобілізації: за які порушення будуть закликати.

Джерело матеріала
loader