Карина Підмурняк
22 листопада 2024 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 1332, яка внесла зміни до процедур визначення статусу критично важливих підприємств і бронювання працівників. Розглянемо детальніше на що слід звернути увагу агропідприємствам.
Зміни в контексті отримання статусу критично важливого підприємства
По-перше, до 02 грудня 2024 року Мінагрополітики, узгодивши із Мінекономіки та Міноборони, повинно затвердити нові критерії, за якими здійснюватиметься визначення підприємства таким, що має важливе значення для галузі національної економіки.
По-друге, окрім загальних вимог, підприємства, які претендують на статус критично важливих, повинні обов'язково підтверджувати відповідність ще двом критеріям:
- відсутність заборгованості зі сплати податків до державного і місцевого бюджетів та єдиного соціального внеску.
На підтвердження цьому слід додавати довідку про відсутність заборгованості або відповідний витяг з інформаційної системи ДПС.
- розмір середньої заробітної плати на підприємстві за останній календарний квартал не повинен бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати, помноженої на коефіцієнт 2,5, що підтверджується відповідною довідкою підприємства .
Статус критично важливого підприємства надає право бронювати до 50% військовозобов'язаних працівників від їх загальної кількості. За окремим рішенням Міністра оборони України ця кількість може бути збільшена.
Зверніть увагу! Строк дії рішень щодо визнання підприємств критично-важливими для функціонування економіки, які є чинними станом на 22 листопада 2024 року, але строк яких закінчується до 30 листопада 2024 року (включно) продовжується до 31 грудня 2024 року.
Думка автора може не збігатися з думкою редакції. Відповідальність за цитати, факти і цифри, наведені в тексті, несе автор.