Небезпечна шпигунська мережа в Британії передавала секрети росії протягом трьох років – ЗМІ
Небезпечна шпигунська мережа в Британії передавала секрети росії протягом трьох років – ЗМІ

Небезпечна шпигунська мережа в Британії передавала секрети росії протягом трьох років – ЗМІ

Протягом майже трьох років «витончена» шпигунська мережа, що базувалася у Великій Британії, передавала секрети росії та збирала інформацію про цілі по всій Європі, повідомив суд. Про це пише The Guardian.

Три громадянина Болгарії: 33-річна Катрін Іванова, 30-річна Ваня Габерова і 39-річний Тихомир Іванов Іванчев, імовірно вели стеження за особами і місцями, що представляють інтерес для росії.

Елісон Морган, яка відкрила у четвер, 28 листопада, справу від імені звинувачення, сказала: «Протягом майже трьох років вони намагалися зібрати інформацію на користь росії, ворога Великої Британії, інформацію про різні цілі, як про людей, так і про фізичні об’єкти. Інформація представляла особливий інтерес для російської держави. Їхня діяльність завдала очевидної та неминучої шкоди безпеці та інтересам Сполученого Королівства».

️Вона сказала про ймовірну діяльність обвинувачених: «Це було високоризиково і дуже складно. Відповідачі заробляли значні суми через те, що вони робили. Ніхто з них не займався цією діяльністю наосліп».

️Обвинувачені ймовірно працювали з низкою інших людей, які шпигували для росії в період з 2020 по 2023 рік у Лондоні, Відні, Валенсії, Чорногорії та Штутгарті. У склад шпигунської групи входили ще двоє обвинувачених, Орлін Русєв і Бісер Джамбазов, які визнали себе винними в шпигунстві, йдеться в матеріалах Олд-Бейлі.

️За словами Морган, обвинувачені разом з російським агентом Яном Марсалеком, відомим під ім’ям «Руперт Тіц» і громадянином Австрії, задумували добути корисні для росії матеріали. За її словами, їм було доручено шпигувати за відомими людьми, які представляють очевидний інтерес для росії, часто тому, що вони були дисидентами, які залишили батьківщину заради власної безпеки.

Стверджувалося, що це була ціла низка дій, включно із стеженням за людьми, з’ясуванням їх місцезнаходження та подальшим інформуванням російської держави.

Суду повідомили, що між Марсалеком і Русєвим відбувався обмін повідомленнями, в яких вони обговорювали «варіанти», пов’язані з болгарським журналістом Христо Грозевим, який веде розслідування щодо росії в Bellingcat, удостоєної нагород групі журналістських розслідувань.

Ці варіанти, як стверджується, включали стеження, викрадення і доставку Грозева до Москви, вбивство і проникнення в Bellingcat.

Джерело матеріала
loader