Дві країни Європи нададуть гранти на підтримку енергостійкості мікро та малого бізнесу України
Дві країни Європи нададуть гранти на підтримку енергостійкості мікро та малого бізнесу України

Дві країни Європи нададуть гранти на підтримку енергостійкості мікро та малого бізнесу України

У грудні стартує грантова програма "Підтримка енергостійкості мікро та малих підприємств України", що фінансується Урядом Норвегії через Норвезьку агенцією з розвитку співробітництва (NORAD) та Урядом Німеччини.

За інформацією Міністерства фінансів, програмою передбачено надання підприємцям 2 млн євро на придбання енергоефективного виробничого обладнання, обладнання автономних джерел енергії та її зберігання, а також частково (10%) – на установку та обслуговування такого обладнання.

Реалізацію програми забезпечують німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) і Фонд розвитку підприємництва.

"Програма підтримки енергостійкості українських підприємств на 2 млн євро грантів є продовженням системної роботи Уряду з підтримки малого бізнесу та залучення для цієї мети міжнародного фінансування. Це має надважливе значення для економіки та фінансової стабільності нашої країни в умовах війни, коли Росія щодня намагається знищити енергетичну інфраструктуру України. У співпраці з Урядом Німеччини ми успішно реалізували низку проєктів з підтримки бізнесу, а до нової програми доєдналась Норвезька агенція з розвитку співробітництва, чому ми надзвичайно раді. Банки-партнери, з яких три державні, мають величезний досвід роботи саме з малим бізнесом. Всі ці фактори, разом із запровадженням прозорої IT-системи відбору кандидатів на отримання грантів і можливістю вигідного поєднання з програмою "5-7-9%", покликані забезпечити успіх програми", – зазначає заступник міністра фінансів з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук.

Грантова підтримка за Програмою буде надаватися через чотири уповноважені банки: Укргазбанк, Ощадбанк, Сенс Банк та Банк Львів.

Реалізація Програми для підприємств відбуватиметься за двома компонентами:

Гранти для мікропідприємств до 10 000 євро без обов'язкового поєднання з банківськими кредитами. Водночас залучення кредитів для фінансування інвестиційних проектів цілком можливе;

Гранти для малого підприємництва до 20 000 євро, що надаються у поєднанні з банківським кредитами. За умови успішної реалізації інвестиційного проекту мале підприємство отримує відшкодування у розмірі до 40% поточної заборгованості за кредитом, отриманим на їх фінансування.

Джерело матеріала
loader
loader