Нове жахливе дослідження пророкує, скільки людей по всьому світу загине внаслідок зміни клімату та забруднення.
Останнім часом вчені не просто попереджають про кліматичну кризу, що нависла над планетою, а буквально кричать про те, що наслідки нагріву Землі будуть катастрофічними для всього живого на планеті, зокрема й людей. Утім, жодні попередження не змусили людей повністю відмовитися від використання викопного палива і знизити парникові викиди, пише Daily Mail.
Тепер нове жахливе дослідження команди з Інституту хімії Макса Планка, в якому вчені використовували передові числові моделювання для оцінки смертності, пов'язаної із забрудненням повітря та екстремальними температурами, продемонструвало жахливі результати.
У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Аналіз дослідників показує, що зміна клімату і забруднення повітря вже до кінця нинішнього століття можуть призвести до загибелі приголомшливої кількості людей — близько 30 мільйонів. За словами керівника дослідження, доктора Андреа Поццер, у 2000 році близько 1,6 мільйона людей уже загинуло через екстремальні температури, причому як від холоду, так і від спеки.
Результати дослідження вказують, що до кінця століття за найімовірнішим сценарієм ця цифра сягне 10,8 мільйона осіб, що приблизно в 7 разів більше. Що стосується забруднення повітря, то у 2000 році щорічна кількість смертей становила близько 4,1 мільйона. Очікується, що до 2100 року ця цифра зросте до 19,5 мільйона, тобто в 5 разів.
Зазначимо, що нове дослідження було проведене незабаром після того, як ООН у доповіді опублікувала попередження про те, що Земля вже перебуває на шляху до "катастрофічного потепління" на 3,1°C у цьому столітті.
Розрахунки вчених ґрунтуються на прогнозах з 2000 по 2090 рік, проаналізованих з 10-річним інтервалом. Аналіз також вказує на те, що, найімовірніше, ми також спостерігатимемо суттєві регіональні відмінності в показниках.
Результати дослідження показують, що до кінця століття найбільше постраждають Південна і Східна Азія — причиною тому старіння населення і забруднення повітря. Натомість у регіонах із високим рівнем доходу, таких як Західна Європа, Північна Америка, Австралія та Азійсько-тихоокеанський регіон, очікується, що кількість смертей, пов'язаних з екстремальними температурами, перевищить кількість смертей, спричинених забрудненням повітря.
Ба більше, вчені виявили, що в таких країнах, як США, Англія, Франція, Японія і Нова Зеландія, цей зсув уже помітний. Експерти прогнозують, що нерівність, імовірно, зростатиме, і екстремальні температури стануть більш значним ризиком для здоров'я, ніж забруднення повітря, принаймні в деяких регіонах.
Очікується, що до 2100 року ризики для здоров'я, пов'язані з температурою, перевищать ризики, пов'язані із забрудненням повітря, для п'ятої частини населення світу. Автори дослідження сподіваються, що отримані ними результати привернуть увагу людства до проблеми кліматичної кризи й змусять зробити перші кроки вже зараз.
Раніше Фокус писав про те, що майбутнє Землі ніколи не передбачало екстремальної спеки, як сьогодні: якби не одне "але".