Що було раніше – курка чи яйце: вчені вразили несподіваною відповіддю
Що було раніше – курка чи яйце: вчені вразили несподіваною відповіддю

Що було раніше – курка чи яйце: вчені вразили несподіваною відповіддю

Перші курчата з'явилися приблизно ще 58 тисяч років тому, встановили вчені.

Основне:

Багатьох, напевно, цікавить відповідь на одвічне питання про те, що було першим - курка чи яйце. Вчені говорять про те, що вперше яйця з'явилися у зв'язку з еволюцією перших амніот мільйони років тому, адже до цього більшість тварин покладалися на воду для розмноження.

Фахівці уточнюють, що яйцеклітина - це просто закрита мембраною ємність, усередині якої ембріон може рости й розвиватися, поки не зможе вижити самостійно. Однак у певний момент почав розвиватися інший вид яйцеклітини, яка мала три додаткові оболонки всередині: хоріон, амніон та алантоіс, пише Science.

Кожна мембрана має свою функцію, але додавання всіх цих додаткових шарів забезпечило зручну закриту систему життєзабезпечення "все-в-одному": ембріон може приймати запасених поживних речовин, накопичувати надлишки відходів і дихати без зовнішнього водного середовища. Додаткові рідини, що містяться в амніоні, а також міцна зовнішня оболонка також забезпечують додатковий захист.

Скріншот
/ wikimedia/KDS4444

Коли з'явилися перші курчата

Найперша існуюча курка була результатом генетичної мутації, що сталася в зиготі, виробленій двома протокурицями. Це означає, що дві протокуриці спаровуються, об'єднуючи свою ДНК, щоб утворити клітину першої курки.

Разом з тим, враховуючи, що амніотичні яйця з'явилися приблизно 340 мільйонів років тому, а перші курчата з'явилися приблизно 58 тисяч років тому.

Що відомо про перші курячі яйця

При цьому деякі дослідники звертають увагу на те, що курка була раніше яйця. Це твердження виникло від деяких дослідників, які вивчали, як утворюється шкаралупа курячих яєць (з карбонату кальцію). Кури отримують кальцій для виробництва яєчної шкаралупи з дієтичних джерел.

Скріншот
/ Facebook/sketchingscience.atgc

А один з таких білків (овоклеїдин-17 - або скорочено OC-17), міститься тільки в яєчнику курки, що призводить до припущення, що курка повинна була з'явитися раніше за куряче яйце, оскільки без OC-17 може бути не формування курячі яйця.

Своєю чергою вчені пояснюють, що яйця, звісно, з'явилися раніше курей, але не курячі яйця - одне без іншого не може бути. Однак якщо нам обов'язково довелося вибрати сторону, ґрунтуючись на еволюційних доказах, то яйця були першими.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про два найкращі способи, як зберігати яйця довго. Кілька простих способів допоможуть зберігати яйця тривалий час, і в певних випадках цей продукт довго залишатиметься свіжим навіть без холодильника.

Як раніше повідомляв Главред, опубліковано спосіб, як перевірити свіжість курячих яєць, не розбиваючи шкаралупу. Визначити, чи свіжі яйця, можна за допомогою простого тесту, не розбиваючи шкаралупу.

Більше новин:

Цікаві факти про яйця

Найпоширенішими у вживанні є курячі яйця. Хоча будь-які пташині яйця можуть бути вжиті в їжу людиною. Існує практика вживання яєць деяких рептилій (наприклад, черепах).

Попри харчову цінність яєць, їхнє споживання може завдати шкоди здоров'ю у зв'язку з можливістю зараження сальмонелою або алергією на яєчні білки.

Білі яйця однаково корисні, як і коричневі. Колір шкаралупи - це всього лише генетична ознака, він ніяк не впливає на поживну цінність, смак або свіжість.

Найкраще місце для яєць - холодильник. За температури нижче 6°C бактерії сальмонели не розмножуються.

Яйця зберігаються довше, якщо покласти їх гострим кінцем донизу. Річ у тім, що на тупому кінці є повітряна бульбашка, в якій можуть бути бактерії, тож є ймовірність, що під час перевертання вони потраплять до яйця.

Яйця не можна зберігати з продуктами, що сильно пахнуть. Завдяки пористій шкаралупі вони легко вбирають сторонні аромати.

Холестерин, що міститься в яйцях, не є небезпечним. Лецитин, якого багато міститься в яєчному жовтку, допомагає підтримувати рівень холестерину в нормі, запобігаючи розвитку серцево-судинних захворювань.

Джерело матеріала
loader