Статус "у розшуку" у військовозобов’язаного може стати проблемою, навіть якщо повістка не надходила. У Міноборони пояснили, що причина часто криється в тому, що дані не внесли в реєстр "Оберіг". Це може статися через технічні або людські помилки в роботі ТЦК.
Адвокатка Таміла Алексик пояснює, що такі ситуації вирішуються. Якщо вас оголосили в розшук, але ви не отримували повістки, слід звернутися до слідчого, який ініціював розшук. У клопотанні можна просити скасувати постанову, йдеться у матеріалі ТСН.
Якщо ваша відсутність у ТЦК була з поважної причини, наприклад, через лікування чи відрядження, справу можуть закрити. Однак явка до слідчого може супроводжуватися врученням підозри чи навіть застосуванням запобіжних заходів.
Ефективніший спосіб — через суд. Слід офіційно витребувати постанову про розшук і подати скаргу до суду, додавши докази, які підтверджують вашу правоту. Якщо документи визнають переконливими, суд скасує постанову.
Для громадян, які мають паперовий документ про відстрочку, але не бачать його в застосунку "Резерв+", варто звернутися до служби підтримки ТЦК, щоб оновити дані в реєстрі. Нині у "Резерв+" доступні онлайн-замовлення відстрочок, наприклад, для багатодітних батьків.
Варто пам’ятати, що ТЦК лише виконують свою роботу. Якби росія не розв’язала війну, питання мобілізації не стояло б настільки гостро. Україна бореться за виживання, і мобілізація — необхідний захід для захисту від агресора. На відміну від російської армії, яка кидає своїх солдатів у бій без підготовки, українські військові отримують ретельне навчання перед фронтом.
За даними Центру протидії дезінформації, ворожі медіа активно поширюють антимобілізаційні наративи, намагаючись посіяти недовіру до держави. Водночас у росії мобілізація триває значно жорсткіше, але там про це мовчать. Мобілізація в Україні — це вимушений захід, без якого перемога неможлива.
Раніше ми повідомляли,мобілізація на окупованих територіях- відмова означає смерть.
Росіяни доводять українців до відчаю на окупованих територіях- детальніше на Знай.ua.