Ви дізнаєтесь:
Іноді товар в магазині може виявитися неякісним або просто не відповідати очікуванням і побачити це не одразу можливо. Тому у багатьох була ситуація, коли виникало питання, а що робити, якщо втрачено чек на товар, але його потрібно повернути?
Главред дослідив, що згідно із Законом України "Про захист прав споживачів", чек або інший документ, що підтверджує факт купівлі, потрібен для оформлення повернення чи обміну товару. Але відсутність чека не позбавляє споживача права на повернення товару.
Тож, є кілька способів, як довести факт купівлі без чека:
Проте варто розуміти, що магазин може і не повернути вам кошти. У якому випадку можуть відмовити у поверненні товару покупцю також трактує закон.
Якщо товар не має дефектів і повністю відповідає заявленим характеристикам, повернення не передбачено. Єдиний виняток - купівля онлайн. Також може закінчитися термін повернення товарів - 14 днів з дня покупки.
Крім цього товар може входити до переліку тих, які не підлягають поверненню - наприклад, продукти харчування, ліки, чи білизна.
Що робити, якщо магазин відмовляється приймати повернення
Якщо магазин відмовляється приймати товар навіть після надання доказів покупки, спробуйте звернутися напрямку до адміністрації, написати офіційну заяву, або ж звернутися до Держпродспоживслужби, в крайньому випадку - судитися із магазином.
Читайте також:
Що таке Захист прав споживачів?
Захист прав споживачів - гарантований законом контроль за якістю і безпечністю продукції та всіх видів послуг і робіт з боку держави та громадсько-суспільний рух на його підтримку. Захист прав споживачів — складова частина захисту прав людини, пише Вікіпедія.