Росія вкрай рідко застосовує гіперзвукові ракети "Циркон" через відсутність серійного виробництва та невирішених технічних проблем.
Про це розповів авіаційний експерт Валерій Романенко в ефірі телемарафону. Експерт зазначив, що за час війни було зафіксовано лише три чи чотири застосування "Цирконів". Головною причиною він назвав відсутність стабільного виробництва, аналогічну до ситуації з ракетами "Кинжал".
"Ці ракети, які є копіями "Іскандера", росія випускає в невеликій кількості - від двох до шести одиниць на місяць, що залежить від поставок західних комплектуючих для електроніки. Складнощі з "Цирконами" пов'язані з їхньою гіперзвуковою швидкістю, яка викликає утворення хмари, перешкоджає передачі радіохвиль" - зауважив експерт.
Це робить керування ракетою на гіперзвуковому етапі практично неможливим, що знижує точність. На термінальній ділянці ракета рухається за інерцією, через що її застосування в масовому масштабі поки що неможливо.
Романенко додав, що запуски "Цирконів" мають експериментальний характер, а їхня ефективність залишається під питанням. Більшість із раніше запущених ракет були збиті українською протиповітряною обороною.
Остання масована атака Росії, як зазначив експерт, була спрямована на дезорієнтацію української ППО за рахунок одночасного удару різними типами ракет. Основною метою таких атак залишається тероризм: знищення громадянської інфраструктури, включаючи енергетичні об'єкти та теплові станції.
Останні новини України:
Загроза оккупації Покровська та тактичний відступ: військовий експерт розповів, що відбувається на півдні Донецької області.
Український вчений допоміг рф удосконалити пристрої для ударів по мирним містам: подробиці кричущого інциденту.
Військовий експерт розповів, яку позицію зайняли США щодо вступу КНДР у війну.