Німеччина посилює захист від гіперзвукових ракет
Німеччина посилює захист від гіперзвукових ракет

Німеччина посилює захист від гіперзвукових ракет

Німеччина працює над захистом своєї території з повітря, що наразі стало особливо актуальним.

Про це сказав на брифінгу в п’ятницю речник Міноборони ФРН Мітко Мюллер, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми бачимо, як Росія переозброюється та надалі посилюється… Отже, до кінця десятиліття маємо рахуватися з тим, що існує підвищена загроза західним країнам Європи», - сказав Мюллер.

Він додав, що останніми місяцями регулярно наголошувалося, зокрема з боку генерального інспектора Бундесверу, на тому, наскільки загрозливою є ситуація. З цією метою напрацьовуються відповідні плани, у тому числі в аспекті посилення боєздатності збройних сил.

Так, зазначив речник, Німеччина розбудовує захист від гіперзвукових ракет – систему Arrow. Він нагадав, що дискусія щодо цього розпочалася ще в 2023 році, коли загроза не була настільки актуальною.

«Сьогодні ми бачимо дуже чітко, що балістичні гіперзвукові ракети використовуються, саме проти такої зброї ця системи Arrow спрямована», - констатував Мюллер.

Поставити систему на озброєння, за його словами, планується впродовж 2025 року.

Говорячи про «План Німеччини» щодо підготовки до можливої агресії, про яку писали раніше ЗМІ, речник зауважив, що це не є наслідком розвитку подій останніх місяців. Він був ініційований понад рік тому. У плані йдеться про те, що оборона та протистояння загрозам є загальнонаціональним завданням, а не лише Бундесверу. А також про те, що Німеччина відіграватиме у випадку можливого конфлікту особливу роль центрального транспортного хабу для збройних сил союзників.

Як повідомлялося, Управління закупівель Бундесверу та Міністерство оборони Ізраїлю підписали 23 листопада 2023 року контракт на закупівлю системи Arrow, яка забезпечує захист від атак ракет великої дальності. Контракт стосується пускових установок, боєприпасів і радіолокаційних систем тощо. Система Arrow-3 може перехоплювати ракети та інші об'єкти, що наближаються на висоті до 100 кілометрів. Її радіус дії становить 2400 кілометрів. Система створена у співпраці між Ізраїльською організацією протиракетної оборони (IMDO) та Агентством протиракетної оборони США (MDA).

Бундесвер хоче ввести в експлуатацію радарні системи до 2025 року. Очікується, що повний захист через систему Arrow-3 буде гарантовано з 2030 року.

Джерело матеріала
loader
loader