У Києві вшанували пам’ять жертв голодоморів в Україні
У Києві вшанували пам’ять жертв голодоморів в Україні

У Києві вшанували пам’ять жертв голодоморів в Україні

У Києві вшанували пам’ять жертв голодоморів в Україні

    © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA
    У Києві вшанували пам’ять жертв голодоморів в Україні - Фото 1
    У Києві вшанували пам’ять жертв голодоморів в Україні - Фото 2
    У Києві вшанували пам’ять жертв голодоморів в Україні - Фото 3
    У Києві вшанували пам’ять жертв голодоморів в Україні - Фото 4
    У Києві вшанували пам’ять жертв голодоморів в Україні - Фото 5
    У Києві вшанували пам’ять жертв голодоморів в Україні - Фото 6
    У Києві вшанували пам’ять жертв голодоморів в Україні - Фото 7
    У Києві вшанували пам’ять жертв голодоморів в Україні - Фото 8
    У Києві вшанували пам’ять жертв голодоморів в Україні - Фото 9
    У Києві вшанували пам’ять жертв голодоморів в Україні - Фото 10
Безкарність злочинів минулого може стати передумовою для нових трагедій.

День пам’яті жертв голодоморів є надзвичайно важливою датою для України, яка нагадує про трагічні сторінки історії та водночас вчить нас пам’ятати й засуджувати злочини проти людяності. Голодомор 1932–1933 років — це не лише національна трагедія, але й приклад системного геноциду, організованого радянським режимом, щоб зламати спротив українців.

Щороку українці та світова спільнота вшановують пам’ять мільйонів жертв, запалюючи свічки у вікнах, несучи їх до пам’ятників і музеїв. Це також нагода нагадати світові, що безкарність злочинів минулого може стати передумовою для нових трагедій.

Сьогоднішній виклик для України — це збереження пам’яті в умовах нової війни, яка знову приносить біль і страждання українському народу. Проте, як і в минулому, пам’ять про жертв Голодомору залишається джерелом сили та непохитності у боротьбі за свободу, справедливість і право на життя.

Символіка таких пам’ятних днів — як «Гірка пам’ять дитинства» — є нагадуванням про цінність кожного життя і необхідність зберігати пам'ять про тих, хто постраждав від жахіть тоталітаризму. Сьогоднішня Україна, яка відстоює свою незалежність, робить усе можливе, щоб подібні злочини більше ніколи не повторилися.

Джерело матеріала
loader