ЗС РФ запустили по середмістю дрони, призначені для ліквідації живої сили, а не об’єктів. Загинули двоє осіб, ще 12 цивільних отримали поранення.
Зранку 22 листопада ЗС РФ атакували житловий мікрорайон у Сумах. Керівник обласної військової адміністрації Володимир Артюх розповів, що місто атакували дрони-камікадзе, оснащені шрапнеллю.
З його слів, був здійснений авіаційний удар з застосуванням "Шахедів". Чотири дрони були націлені на місто, у густонаселений район.
Під час попереднього обстрілу ЗС РФ використали ракети в касетному спорядженні. Цього разу по Сумах запустили дрони зі шрапнеллю.
"Застосовується ця зброя для знищення живої сили, виключно для людей. Не для об’єкта, а того, щоб знищити більше людей", — пояснив голова Сумської ОВА.
Внаслідок атаки пошкоджені приватні будинки, постраждали мирні мешканці. Є поранені та загиблі.
"Це — геноцид чистий", — підкреслив Артюх.
У Сумській обласній прокуратурі повідомили про розслідування за фактом вчинення воєнних злочинів, що спричинили загибель людей. Правоохоронці встановили, що приблизно о 05:10 ворог застосував заборонені міжнародним правом методи ведення війни, атакувавши за допомогою БПЛА цивільну інфраструктуру у Сумах.
Внаслідок атаки загинули двоє чоловіків, ще 12 осіб отримали поранення. Пошкоджені багатоквартирні та приватні будинки, машини, СТО.
Що відомо про "Шахеди" зі шрапнеллю
У Defense Express пояснили, що йдеться про готові для ураження елементи, найчастіше у формі кульок, які розлітаються під час вибуху. Вони переважають фугасну дію боєприпасу та стають головним засобом ураження.
Аналітики підкреслили, що такі снаряди найбільш ефективні проти живої сили поза укриттями. У випадку атаки по середмістю йдеться про бажання вбивати цивільне населення.
Мова може бути про використання Shahed-136 з бойовою частиною ТБ БЧ-50 — термобаричного боєприпасу, який ЗС РФ "посилили" 2300 сталевими кульками діаметром 9 мм. У цьому випадку шрапнель — лише один з двох засобів ураження, головним залишається термобарична компонента із твердою сумішшю однотактової дії. Однак у виданні не виключають, що Росія створила й виключно шрапнельну бойову частину.
"Водночас її реальна ефективність буде значно меншою, бо шрапнель має обмежену можливість пробиття перешкод", — зауважили в статті.
Нагадаємо, зранку 21 листопада ЗС РФ атакували Дніпро. Аналітики продемонстрували, що крилаті та балістичні ракети підлітали до міста з трьох напрямків.
22 листопада у Маріуполі помітили сліди роботи ППО в небі. У місті частково зникло світло, зупинились трамваї та вимкнулись світлофори. Російські окупанти організували "тотальну зачистку" в районах.