Візуально Nubia V60 частково нагадує найпопулярніший в світі смартфон, особливо в золотистому кольорі, але лише візуально, й то завдяки набору камер. Звісно, ця бюджетна модель має багато компромісів, але не все так погано, як очікувалося. Герой огляду все ж має кілька сильних сторін, про які варто згадати.
Плюси:
легка та стабільна прошивка, але є реклама; непогана підсистема пам’яті; конкурентна вартість; добра автономність в іграх; IPS екран з 392 PPI; комплектація;
Купити в Allo.uaМінуси:
слабка камера та запис відео без стабілізації; швидке розряджання в простої; погані кути огляду екрана; слабкий та не надто стабільний процесор; дивна поведінка сенсора в деяких програмах;
Купити в Allo.uaЗміст
- 1 Технічні характеристики Nubia V60
- 2 Комплектація та паковання
- 3 Дизайн, ергономіка, інтерфейси Nubia V60
- 4 Дисплей
- 5 Камера Nubia V60
- 6 Робоча продуктивність
- 7 Ігрова продуктивність
- 8 Програмне забезпечення Nubia V60
- 9 Автономність та заряджання
- 10 Досвід використання Nubia V60
- 11 Ціна та конкуренти
Технічні характеристики Nubia V60
Технічні характеристики | |
Дисплей | 6.72 IPS 60 Гц |
2400x1080p 392 ppi | |
Процесор | Unisoc Tiger T616 |
Графіка | Mali-G57 MP1 |
ОЗП | 8 ГБ + 12 ГБ swap |
ПЗП | 256 ГБ + micro SD |
Зв’язок | 4G LTE |
Wi-Fi 5 | |
Bluetooth 5.0 | |
NFC | |
Інтерфейси | 3.5 mm jack |
USB Type C 2.0 | |
Основна камера | 50 МП + 2 МП + 2 МП |
Передня камера | 32 МП |
Акумулятор | 5000 мАг |
Зарядка | 22.5 Вт |
Система | Android 13 MyOS |
Розміри | 165x76x8.3 мм |
Вага | 212 грамів |
Комплектація та паковання
Nubia V60 запаковано у двошарову коробку з кольоровими малюнками. Про екологію компанія не дбає, як деякі європейські виробники, принаймні судячи з паковання. Всередині сам смартфон, скріпка для SIM-карти, паперова документація, кабель USB Type A > USB Type C, білий блок живлення 22.5 Вт, прозорий чохол, захисна плівка (не скло).
Плівку з заводським браком поклеїти не вдалося, бо вона була вигнута і в тому місці виявилась сухою, тобто не приклеювалася нижня частина. Що ж, початок знайомства з пристроєм виявився негативним, бо це браковане захисне покриття лише забрало час та нерви.
Дизайн, ергономіка, інтерфейси Nubia V60
Смартфон великий, важкий (кухонна вага показала 212 грамів), середньої товщини. Рамки могли б бути й меншими, але це не критично. В золотистому кольорі задня панель віддалено нагадує Apple iPhone, хоча такий стиль зараз роблять й інші виробники Android смартфонів, особливо в бюджетному сегменті.
Права панель має яскраво червону кнопку живлення з вбудованим сканером відбитків пальців (працює стабільно), трохи вище клавіші регулювання гучності. З протилежного боку знаходиться слот для micro SD карти та двох SIM. Знизу 3.5 mm jack, USB Type C 2.0 та гучний, але плаский динамік.
Якість звуку не найвища:
Nubia V60 для великих чоловічих рук, бо після компактних флагманів він відчувається громіздким, особливо в чохлі. Корпус пластмасовий, легко брудниться, камери лише трохи випирають.
В цілому пристрій відчувається як і вартує — бюджетно, але до якості збирання немає жодних претензій. Дизайн начебто стандартний, але червона кнопочка додає хоч трохи шарму. Ергономіка далеко не ідеальна, бо це доступний смартфон з великими рамками, значною масою і товщиною (особливо в чохлі).
Дисплей
В таблиці технічних характеристик на деяких сайтах вказана частота оновлення екран 90 Гц, хоча тут 60 Гц. Для бюджетного смартфона насправді це перевага і зараз пояснимо чому. Типові 90/120 Гц дисплеї в дешевих смартфонах не дають відчуття плавності через регулярні підтуплювання, просадки частоти кадрів під час скролінгу тощо (типовий Android Experience).
Nubia V60 не має ідеальної плавності, але важливо, що просадки FPS в інтерфейсі незначні, не так відчуваються, як перехід зі 120 Гц до 30 Гц. Тому в цьому випадку 60 Гц екран є перевагою буквально. Ще одним плюсом є використання IPS панелі, бо найдешевші OLED матриці просто жахливі.
6.72-дюймовий екран з роздільною здатністю 2400x1080p дає дуже високий PPI (392). Зображення м’яке, запас яскравості середній, мінімальний рівень підсвічування не дуже низький (хотілося б нижчого для нічного використання). Проблемою екрана Nubia V60 є кути огляду.
Якщо під прямим кутом картинка насичена, яскрава, чітка та відносно реалістична, то під кутом все тьмяніє дуже швидко. Білий колір стає майже сірим, зате не зеленіє, як на дешевих OLED дисплеях. На фото додали порівняння старого смартфона вищого класу і героя огляду. Достатньо лише трохи нахилити Nubia V60 і зображення вже втрачає 50% насиченості.
Камера Nubia V60
Смартфон має чотири модулі: 50 МП основний, 2 МП допоміжний, 2 МП макро, а також 32 МП передню камеру. Спалах з «прохолодним» світлом, але здався недостатньо потужним, деякі конкуренти мають кращий.
Портретний режим працює погано, часто нерівномірно розмиває фон, залишає артефакти тощо. Ефект штучності робить цей режим найменш бажаним для повсякденного використання. Стандартні селфі знімки час від часу виходять з неправильною експозицією, але в цілому зробити собі фото для соціальних мереж можна, звісно, після кількох спроб. Нічні селфі мають багато шумів.
Макро модуль добре фотографує зблизька, але з деякими однотонними текстурами виникає проблема фокусування. Втім, несфокусовані фото бувають і на основний об’єктив 50 МП. Майже кожен третій знімок нечіткий через погане фокусування.
Деталізація фото сильно залежить від умов освітлення та терпіння користувача, буквально. Знімки начебто непогані, якщо достатньо довго тримати смартфон непорушно. Незначні коливання можуть зіпсувати фото.
Невдалих знімків виходить багато, іноді аж надто. Чимало провальних фото не увійшли до галереї. Знімали в денну пору та ввечері, погода похмура, без прямого сонячного проміння, освітлення нижче середнього. Різниця між звичайним та нічним режимами помітна відразу.
Нічні фото виходять дуже світлими, іноді навіть непоганими. Зі штативом якість буде дещо кращою. В цілому чіткості вистачає, якщо є хоч трохи вуличного освітлення. Витягнути телефон і зробити нічний знімок за долю секунди, як у флагманських рішень, не вийде.
Максимальна роздільна здатність відео 1080p 30 кадрів за секунду. Вдень якість прийнятна, але стабілізації не вистачає. Швидка ходьба змушує картинку трястися, бітрейт низький, через що зображення «сиплеться».
Вночі ситуація ще гірша, тому знімати відео за поганого освітлення потрібно обов’язково зі спалахом. Він світить недалеко, але так хоча б щось буде видно на відзнятому матеріалі. На останок варто похвалити систему розпізнавання обличчя для розблокування, яка тут працює стабільно та швидко.
Робоча продуктивність
Всередині Nubia V60 стоїть процесор Unisoc T616, 8 ГБ ОЗП, та 256 ГБ ПЗП. Процесор далеко не втік від популярного T606, але більше тротлить. Від економного чипа очікувалося кращої стабільності. Звісно, до деяких провальних флагманів Snapdragon 8 Gen 3 (до -50% продуктивності) йому далеко, але й рівень швидкодії там зовсім інший.
Літом 2024 року тестували кілька смартфонів схожого класу, то вони показували стабільніший результат в стрес-тестах, хоча герой огляду перевірявся при кімнатній температурі 18 °C. Задня панель нагрілася до 33-34 °C. В літню спеку можна очікувати на 38-40 °C, особливо, якщо тримати телефон в руках, а не просто поставити на стіл.
В бенчмарках отримуємо результати, якими важко здивувати теперішнього користувача. Добре, що хоча б Single Core в Geekbench вибиває майже 450 балів, і на тому дякуємо. В браузері смартфон повільний, тому краще не запускати десктопні версії сайтів-програм. Тести повторювали кілька разів, відбираючи найкращі результати.
Неактуальний тест Antutu показує, що GPU є слабким місцем смартфона (це ми перевіримо в іграх), бо з пам’яттю тут все гаразд. 8 ГБ ОЗП дозволяє перемикатися між кількома програмами без перезавантаження, а вимкнення/увімкнення додаткових 12 ГБ файлу підкачки ні на що не впливає, буквально. В цілому RAM-менеджмент цієї моделі непоганий, бо на деяких Android смартфонах легкі додатки перезавантажуються без причини.
Вбудований накопичувач має аж 256 ГБ, але швидкість не найкраща. Отримуємо рівень SATA 2.0 (250 МБ/с) на запис і читання при заповненні лише половини сховища. Якщо забити 200+ ГБ, то швидкість ще більше впаде. За потреби можна встановити карту пам’яті micro SD, та навряд чи комусь вона знадобиться з цим телефоном.
Смартфон в провінційній місцевості Прикарпаття видає від 1 Мбіт/с до 40 Мбіт/с в мережі 4G. Зв’язок сильно залежить від оператора та покриття. Wi-Fi в домашній мережі стабільний, але на віддачу телефон показує дещо гірші результати.
Ігрова продуктивність
Не варто розраховувати на плавність в найкращих забавках з таким начинням, але все одно пограти в щось можна. В Call of Duty Warzone маємо слайд-шоу, боротися з ворогами неможливо, так само CarX Street видає надто низький FPS. В Disney Speedstorm смартфон також ледве дихає.
Прості ігри на кшталт Brawl Stars, Oceanhorn, PUBG, Asphalt Nitro 2, Real Racing працюють адекватно. Навіть вдалося пограти в цікаву гру з відкритим світом Undawn, ще й з 20-30 FPS. Всі казуальні забавки працюють в 60 FPS. Між відеоіграми можна перемикатися, бо ОЗП достатньо, щоб тримати щонайменше 4-5 ігор одночасно.
Юний геймер знайде чим себе зайняти з Nubia V60. Принаймні цей смартфон на фоні x86 консолей довго тримає батарею в ігрових сесіях, а для більшості фанатів Play Market не потрібна якісна графіка, а головне геймплей.
Великий мобільний геймінг:
Програмне забезпечення Nubia V60
Смартфон працює на базі Android 13 з фірмовою оболонкою ZTE MyOS. Прошивка легка, займає мало місця на накопичувачі, схожа на оригінальну систему Android. Реклама є, але в малій кількості, не така агресивна і нав’язлива, як в конкурентів Xiaomi чи BBK.
З іншого боку, функцій система має менше, як прошивки згаданих брендів. Наприклад, немає ігрового оверлею з лічильником частоти кадрів, клонування програм тощо. Зате є FM-радіо, вбудований очищувач пам’яті (куди ж без цього?), служба підтримки, файловий менеджер, нотатки тощо. Також є імітація Dynamic Island з Apple iPhone.
Попередньо встановлено кілька партнерських додатків, а стрічка новин Google замінена на свою власну, яка переповнена контентом для азіатів та арабів. Майже всі пропоновані новини зовсім нецікаві будь-якому українцю. Відразу зрозуміло, що Азія та Африка це головні цільові ринки цього пристрою. На щастя, цю стрічку можна вимкнути цілком, але не замінити на Google Discovery.
Стандартно інтерфейс системи виглядає погано, примітивно, але його можна змінити в налаштуваннях, щоб меню нагадувало оригінальний (єдиний нормальний) Android без гігантських квадратних значків 1х1 сантиметр, ще й в неакуратному стилі.
В цілому прошивка стабільна, має незначну кількість багів, пропонує непоганий RAM-менеджмент, але виробник нічого не обіцяє про оновлення. Ймовірно, Nubia V60 так і залишиться на Android 13 до кінця своїх днів. В цілому, серед величезного китайського зоопарку смартфонів цей має відносно адекватне програмне забезпечення, хоча є неякісно перекладені шматки тексті, наче через автоматичний перекладач.
Автономність та заряджання
З 2% до 100% смартфон зарядився за 1 годину 43 хвилини, але не обов’язково чекати повного заряду. Можна поставити телефон на 30-40 хвилин і отримати майже заряджену батарею на 70-80%.
Герой огляду має середній рівень автономності, судячи з тестів PC Mark 10. Смартфон протримався 7 годин 1 хвилину зі 100% яскравістю екрана, 12 годин 6 хвилин з 50% яскравістю та 16 годин 44 хвилини з мінімально можливим підсвічуванням. Отже, саме дисплей є головним споживачем енергії.
В найвимогливіших відеоіграх Nubia V60 дуже добре тримає заряд – за три години смартфон сів на 50% з максимальною яскравістю екрана. Тобто в економному режимі та в простіших іграх смартфон витримає до 10 годин, що в рази довше, ніж будь-яка портативна консоль в стилі Steam Deck.
Якщо під навантаженням Nubia V60 добре тримає заряд, то серйозною проблемою є розряджання в простої. З активною SIM-картою та увімкнутими мобільними даними смартфон за ніч втрачає 5-7% заряду батареї. Це надто багато, бо правильно налаштовані моделі інших брендів сідають на 1-2% за цей же час.
Досвід використання Nubia V60
Ось і добігає кінця двотижневий досвід використання ще одного бюджетного смартфона на всі випадки життя, який будуть ненавидіти власники будь-якого флагмана, зате хвалитимуть ті, хто перейшов з іншого недорогого смартфона, особливо з поганою прошивкою.
Слабка камера, але адекватна автономність в іграх, повільний процесор, зате пам’яті багато, не найсвіжіший Android 13, але відносно стабільна та оптимізована прошивка – Nubia V60 залишив двоякі відчуття і неоднозначні враження, дивний після присмак.
З негативного відзначу дивну поведінку сенсорного екрана в деяких програмах:
Подібне трапляється не надто часто, але за 14 днів використання встигло добряче набриднути. З одного боку це не дуже й то поганий бюджетник, але з іншого я б не перейшов на подібне чудо техніки після старого флагмана 2018 року, який все ще краще себе показує за моделі 2024 року цього цінового сегменту, буквально у всьому крім тривалості життя від батареї.
Можливо, юні мобільні геймери будуть задоволені смартфоном на 100%, але для мене особисто він просто не вписується в критерії вибору мобільного телефону через вагу, дизайн та габарити.
Ціна та конкуренти
Офіційна вартість Nubia V60 в магазині Allo складає 5800 гривень. Конкурентів в героя огляду неймовірно багато, тому до порівняльної таблиці увійшли далеко не всі потенційні аналоги з даної цінової категорії.
Motorola Moto G24 Power має величезний акумулятор, багато пам’яті та збалансовані характеристики. Ціна за версію 8/256 ГБ якісь 6000 гривень.
Samsung Galaxy A05s хоч і має не так багато пам’яті, зате пропонує кращий дисплей та зразкове програмне забезпечення (найкраще після оригінального Android). Ціна 5800 гривень.
Фінський «селфіфон» з чистим Android HMD Pulse Pro також має 8/256 ГБ пам’яті, хоча процесор дещо слабший, а в комплекті немає зарядного пристрою. Зате ціна лише 5200 гривень.
Доступний Realme C61 дуже схожий на героя огляду візуально, та й всередині начиння не сильно відрізняється. Все ще непоганий варіант від BBK за 6000 гривень.
Infinix Hot 50 має найкращі характеристики за свої гроші, якщо оцінювати за цифрами з таблиці. Ця модель отримала 120 Гц дисплей, продуктивний чип і коштує лише 6000 гривень.
Висновок:
ZTE Nubia V60 це ще один масовий бюджетник, орієнтовний на невимогливого користувача. Смартфон начебто й дає все, що потрібно, але без комфорту, властивого флагманам. Покупець отримує рівно те, за що платить, бо герой огляду відпрацьовує свою вартість.
За ці гроші Nubia V60 виглядає адекватним вибором зі своїми чисельними компромісами, які є в кожного смартфоні даної цінової категорії. Серед зоопарку китайських смартфонів герой ця модель виглядає свіжою і вдалою завдяки програмному забезпеченню.
Прошивка хоч і не позбавлена реклами повністю, зате є стабільною на фоні інших смартфонів від брендів з Піднебесної. Nubia V60 має всі шанси поборотися на місце під сонцем серед виробників, як майже монополізували ринок в країнах, що розвиваються. Судячи з кількості відгуків в магазинах, Nubia V60 продається не так аж і погано.
Купити в Allo.ua