Небезпечна звичка багатьох: чи можна мити голову у Новий рік - прикмети
Небезпечна звичка багатьох: чи можна мити голову у Новий рік - прикмети

Небезпечна звичка багатьох: чи можна мити голову у Новий рік - прикмети

Одиниці знають, чому погана прикмета митися в Новий рік та які можуть бути наслідки.

Ви дізнаєтесь:

Новий рік - важливе свято для багатьох, у яке потрібно не лише святкувати настання наступного року, але й дотримуватися певних традицій та прикмет. Наприклад, не усі знають, що не треба робити на Новий рік у ванній.

Главред дослідив, чому не можна митись перед Новим роком згідно з прикметами та які можуть бути наслідки такого, на перший погляд буденного догляду.

Як пише 24 канал, згідно з давніми українськими та слов'янськими віруваннями, миття перед Новим роком символізує "змивання" удачі, достатку та благополуччя. Особливо це стосується останніх днів грудня.

У багатьох сім’ях радили уникати миття волосся або купання 31 грудня, оскільки вважали, що це може порушити позитивну енергетику, накопичену за рік, і залишити людину без "щастя" на весь наступний рік.

Незважаючи на заборону миття у новорічну ніч, до питання, чи можна мити голову вранці 31 грудня, прикмети більш поблажливі. Саме цей час вважається безпечним, оскільки до півночі ще можна провести очищення як фізичне, так і символічне, щоб залишити старі проблеми у минулому році. Якщо ви плануєте підготуватися до свята, найкраще завершити всі водні процедури до настання темряви.

Та миття голови не єдина процедура, яку, згідно з віруваннями, заносять до переліку, що робити у Новий рік до невдачі. Не варто також:

Читайте також:

Що таке прикмети?

Прикмета — відмітна ознака якихось явищ чи предметів, з наявністю яких передбачаються подальші події. Прикмети передбачають зв'язок між двома подіями, коли одне з них відбувається як факт, а друге – як наслідок. Деякі прикмети не мають реального підґрунтя до передбачення подій по ним, але в той же час значна частина прикмет має в тій чи іншій мірі реальне підґрунтя. Як правило, до прикмет відносяться ті тлумачення, які базуються на колективному досвіді і фіксуються в колективній пам'яті, пише Вікіпедія.

Джерело матеріала
loader