Сейм Латвії схвалив збільшення видатків на допомогу українським біженцям та продовжив її ще на рік
Сейм Латвії схвалив збільшення видатків на допомогу українським біженцям та продовжив її ще на рік

Сейм Латвії схвалив збільшення видатків на допомогу українським біженцям та продовжив її ще на рік

Сейм Латвії схвалив збільшення видатків на допомогу українським біженцям та продовжив її ще на рік

Зміни в законі покращать становище українців, які знайшли притулок у Латвії через війну

Комісія з оборони, внутрішніх справ і запобігання корупції Латвійського Сейму в остаточному читанні підтримала зміни до закону про підтримку українських біженців у Латвії. Ці зміни передбачають продовження держпідтримки українців ще на рік. Наступного року весь запланований обсяг на підтримку громадян України в Латвії становить 65 мільйонів євро, інформує Delfi з посиланням на агентство LETA.

Поправки до закону передбачають продовження термінів компенсації витрат на проживання жителів України, включно з проживанням і харчуванням для вразливих верств населення, а також на відшкодування витрат на придбання ліків або медичних ліків і виробів.
Щоб знизити адміністративне навантаження як на громадян України, так і на Управління у справах громадянства та міграції, зміни передбачають видачу українцям посвідки на проживання в Латвії терміном на три роки замість двох. Наразі громадянам України видається дозвіл на тимчасове проживання - посвідчення особи громадянина третьої країни - терміном на два роки.

Крім того, якщо термін дії проїзного документа, виданого в Україні, закінчився, він вважатиметься дійсним у Латвії до 28 лютого 2026 року. Наразі діє термін до кінця лютого наступного року.

Зміни також передбачають, що «несупроводжувані» українські діти з семи років матимуть право на отримання сертифіката на забезпечення соціальних гарантій. Очікується, що така підтримка поширюватиметься на дітей і підлітків до досягнення 19 років. За даними Міністерства добробуту, наразі в Латвії проживають 229 таких дітей.

Також зміни до закону передбачають, що медичний персонал - медичні працівники та фармацевти з України - після трьох років роботи в Латвії повинні будуть підтверджувати знання державної мови на рівні В1. Ця вимога поширюватиметься наступного року на 142 медиків, які прибули до Латвії 2022 року, повідомили депутатам Сейму представники МОЗ. Дозвіл на надання короткострокових професійних послуг у сфері лікування зараз видають громадянам України терміном на п'ять років.

Крім того, одноразова кризова допомога для українських біженців у Латвії наступного року збільшиться на 24-34 євро. Зараз українці отримують допомогу в розмірі 343 євро на дорослу людину і 240 євро на кожну дитину.

Ця допомога встановлена в постійному розмірі в Законі про підтримку цивільного населення України, але, по суті, вона залежить від мінімального медіанного доходу, який змінюється щороку. Відповідно, щороку Мінблаг вносить пропозиції відповідним чином змінити розмір допомоги. На наступний рік міністерство пропонує внести зміни, щоб розмір допомоги для українців змінювався автоматично. Планується, що наступного року допомога для громадян України в Латвії становитиме 377 євро для дорослого і 264 євро для дитини. Таким чином, допомога збільшиться на 34 євро для дорослого і на 24 євро - для дитини. При цьому Міністерство добробуту Латвії компенсує муніципалітетам витрати на виплату цієї допомоги.

Зараз у Латвії активний статус тимчасового захисту мають 15 838 громадян України у Реєстрі фізичних осіб.

Нагадаємо, у вересні 2023 року повідомлялося, що уряд Латвії хоче збільшити асигнування органам місцевого управління на потреби українських біженців.

Зокрема, у березні 2023 року Мінохорони довкілля та регіонального розвитку (VARAM) отримало 21 788 249 євро фінансування. Наразі цю суму планують збільшити до 32 152 527 євро, щоб і далі покривати витрати, які несуть органи місцевого самоврядування, надаючи підтримку мігрантам з України. Відтоді цифри оновлювалися і збільшувалися.

Джерело матеріала
loader