Байден схвалив постачання протипіхотних мін для України, - ЗМІ
Байден схвалив постачання протипіхотних мін для України, - ЗМІ

Байден схвалив постачання протипіхотних мін для України, - ЗМІ

Президент США Джо Байден схвалив надання Україні протипіхотних мін, що зміцнить обороноздатність Києва проти наступу російських військ. Як пише The Washington Post, рішення було прийнято вслід за дозволом Білого дому застосовувати американські ракети великої дальності ATACMS по території Росії.

За даними видання, надання протипіхотних мін в Україну є потенційно спірною темою, адже понад 160 країн підписали міжнародний договір, який забороняє їх використання через те, що ця зброя може завдати довгострокової шкоди цивільному населенню.

За даними чиновників,  адміністрація Байдена глибоко стурбована нападами Росії на передові лінії України протягом останніх тижнів і «бачить нагальну необхідність стримати наступ». На думку Пентагона,  дозвіл на надання мін є «одним із найкорисніших кроків, які може зробити адміністрація Джо Байдена, щоб допомогти сповільнити наступ Росії».

Тим протипіхотних мін, який нададуть Україні - "непостійні". Тобто вони самоліквідуються або втрачають заряд батареї, що робить їх неактивними з часом, знижуючи небезпеку для мирних жителів. Джерело видання наголосило, що українські політики взяли на себе зобов'язання не встановлювати міни в густонаселених районах.  

Раніше Байден не хотів постачати Україні міни через побоювання всередині його власної адміністрації та з боку широкого кола прихильників протимінної політики. Вони казали, що ризик для мирних жителів неприйнятно високий.

Очікується, що використання мін буде обмежено територією України. Очікується, що ними скористаються на сході країни. Це пов'язано з тим, що росіяни досягли значних успіхів на в Донецькій області і в останні місяці захопили територію найшвидшими темпами з 2022 року. ЗСУ ж важко вибудовували міцні оборонні лінії на тлі вильотів безпілотників і невеликих штурмових груп росіян.

  • 19 листопада помічник держсекретаря США підтвердив дозвіл Байдена бити ATACMS углиб Росії. 
  • 18 листопада стало відомо, що Україна масштабувала серійне виробництво крилатих ракет «Нептун». 
Теги за темою
Джо Байден Зброя
Джерело матеріала
Згадувані персони
loader