Саміт G20: зміна риторики про війну в Україні та закулісні переговори
Саміт G20: зміна риторики про війну в Україні та закулісні переговори

Саміт G20: зміна риторики про війну в Україні та закулісні переговори

Лідери G20, які зустрілися в Ріо-де-Жанейро, ухвалили спільну декларацію, що сигналізує про зменшення підтримки України. У документі немає прямого засудження росії, а війні в Україні присвячено лише один абзац — значно менше, ніж минулорічні сім абзаців у декларації з Нью-Делі.

Як зазначає Financial Time, на тлі посилення атак росії на українські міста, зокрема ракетних ударів по цивільній інфраструктурі, деякі західні делегації намагалися домогтися жорсткішого формулювання. Однак їхні вимоги не були враховані, щоб уникнути розколу між учасниками G20, зокрема росією, Китаєм та іншими країнами, які підтримують Москву.

Західні союзники України дедалі більше закликають Київ розглянути можливість мирних переговорів із росією, незважаючи на те, що близько 20% території України залишається під окупацією. Такі заклики підсилюються передвиборчими перспективами Дональда Трампа, який обіцяє припинити війну, навіть шляхом скорочення допомоги Україні.

У виданні наголошують, що документ містить загальні формулювання про "негативний вплив війни" і заклики до "справедливого та міцного миру". У ньому відсутні згадки про засудження ядерних загроз, удари по енергетичній інфраструктурі чи формулювання "сьогоднішня ера не повинна бути епохою воєн", які включалися минулого року.

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган планує висунути пропозицію про заморожування війни Росії проти України на зустрічі лідерів «Великої двадцятки» у Ріо-де-Жанейро

Дипломати з країн Європи, таких як Німеччина та Франція, висловили невдоволення послабленням риторики щодо України. Проте документ після цього змін не зазнав.

Джерело: ft.

Останні новини:

Це буде розмова глухого з німим, - політтехнолог про можливий дзвінок Шольця Путіну

Загроза зникнення Євросоюзу: експерти розповіли про конфлікт Шольца та Макрона

Травми, вибори і пропаганда: експерт розповів, чому Шольц проти ракет TAURUS і далекобійних ударів по рф

Теги за темою
Україна війна Європа
Джерело матеріала
loader