Російські фальш-дрони «Гербери» містять іноземні деталі щонайменше з чотирьох країн. Про це 18 листопада повідомило Головне управління розвідки Міністерства оборони України.
Ці БпЛА можуть нести бойову частину як камікадзе і вести радіоелектронну розвідку, зокрема, для виявлення позицій ППО та фіксації влучань інших ударних дронів.
У складі цих безпілотників є фанера та пінопласт, що робить їх набагато дешевшими за інші дрони. Але в конструкції дрона є звичний для російської зброї набір компонентів іноземних виробників, зокрема Китаю, США, Нідерландів, Швейцарії. Іноземні компанії постачають деталі за посередництва третіх фірм.
Безпілотники «Гербера» РФ використовує, щоб імітувати Shahed та «Герань-2» для перевантаження української протиповітряної оборони. Росія збирає такі багатозадачні дрони на заводі в місті Єлабуга.
За допомогою аналізу збитих зразків фахівці зʼясували, що росіяни виготовляють «Гербери» за китайським прототипом, використовуючи іноземні компоненти, які завозять з Китаю. Наприклад, завадозахищена антена «Гербери» містить чипи американської компанії Texas Instruments, нідерландських фірм NXP Semiconductors та Analog Devices.
Це не перший дрон, який Росія використовує для приманок і який містить іноземні компоненти. Останнім часом Росія масово використовує фальш-дрони, щоб перевантажити українську ППО під час повітряних атак. Дослідження російської «Пародії» показало, що модуль її польотного контролера містить компоненти, виготовлені компаніями з Китаю, США та Тайваню.
Фото: facebook.com/DefenceIntelligenceofUkraine
Фото: facebook.com/DefenceIntelligenceofUkraine
- 10 листопада два фальш-дрони «Пародія» упали в Молдові. Протягом жовтня 2024 року РФ запустила по Україні понад 2 000 БпЛА, з них половина — приманки, або фальш-цілі.
- 24 вересня радник президента України Владислав Власюк повідомив, що близько 60% іноземних комплектуючих Росія отримує з Китаю.