Сенат США вимагає перевірити контакти Ілона Маска з Путіним
Сенат США вимагає перевірити контакти Ілона Маска з Путіним

Сенат США вимагає перевірити контакти Ілона Маска з Путіним

Сенатори-демократи заявили, що повідомлення про те, що мільярдер Ілон Маск неодноразово спілкувався з російськими чиновниками, включаючи диктатора Володимира Путіна, повинні бути розслідувані Пентагоном та правоохоронними органами з міркувань національної безпеки.

Як передає "Хвиля", про це пише Reuters.

Нещодавно стало відомо, що мільярдер Ілон Маск провів кілька телефонних розмов із офіційними особами РФ, включаючи Путіна. Агентство зазначило, що Маск, який призначений на держпосаду новообраним президентом США Дональдом Трампом, будучи гендиректором аерокосмічної компанії SpaseX, контролює мільярдні контракти з Пентагоном і розвідувальними службами.

Пі цьому сенатор Джин Шахін, член Комітету з міжнародних відносин, і голова Комітету збройних сил Сенату Джек Рід заявили генпрокурору США та генеральному інспектору Пентагону, що участь Маска у програмах SpaceX має бути перевірена на позбавлення прав та виключення з певних контрактів та привілеїв.

"Ці відносини між відомим противником США та Маском, одержувачем мільярдів доларів державного фінансування США, викликають серйозні питання щодо надійності Маска як державного підрядника та володаря допуску", - йдеться у спільному листі законодавців.

Видання зазначає, що заклик Шахін і Ріда до федерального розслідування є малоймовірною спробою, оскільки Трамп готується повернутися до Білого дому за підтримки Маска, який витратив понад 119 мільйонів доларів на передвиборну кампанію Трампа і був призначений керівником Департаменту, що створюється обраним президентом ефективності уряду.

Як повідомляла газета The Wall Street Journal, Маск неодноразово розмовляв з російськими офіційними особами, включаючи Путіна та першого заступника голови його адміністрації Сергія Кирієнка. Міністерство юстиції США звинуватило Кирієнка у керівництві пропагандистською кампанією, яка використовувала штучний інтелект на платформі X (що належить Маску) та інших ресурсах для просування інтересів Росії та впливу на американських виборців.

"Комунікації між російськими урядовцями та будь-якими особами, які мають допуск, потенційно можуть поставити під загрозу нашу безпеку", - йдеться у листі законодавців.

SpaceX створила найбільшу у світі супутникову мережу під назвою Starlink, яка налічує близько 7000 супутників. Ця система привертає особливу увагу Пентагону через її потенційне використання у військовій комунікації. Наразі українські збройні сили активно використовують Starlink як основний засіб зв'язку у бойових умовах.

Інтернет-мережа Starlink, що складається з майже 7 000 супутників, зробила SpaceX найбільшим у світі супутниковим оператором. Ця система привертає особливу увагу Пентагону через її потенційне використання у військовому зв'язку. Наразі українські військові активно використовують Starlink як основний засіб зв'язку у бойових умовах.

"Поведінка Маска може становити серйозну небезпеку для національної безпеки, і як генеральний директор компанії, яка має мільярди доларів у секретних контрактах на оборону та розвідку, вимагає перегляду надмірної ролі SpaceX у комерційній космічній інтеграції Міністерства оборони", - заявили законодавці.

Нагадаємо, Маск в адміністрації Трампа відповідатиме за боротьбу з бюрократією.

Теги за темою
Володимир Путін Ілон Маск
Джерело матеріала
loader