Депутатка розкрила плани щодо підвищення податків
Депутатка розкрила плани щодо підвищення податків

Депутатка розкрила плани щодо підвищення податків

На Податковому форумі Асоціації адвокатів України депутатка Ольга Василевська-Смаглюк порушила важливі теми, пов'язані з податковою політикою та детенізацією економіки. У її виступі прозвучало багато цікавих деталей про те, як Україна намагається впоратися із бюджетним дефіцитом в умовах кризи та війни.

Ольга Василевська-Смаглюк, фото - Цензор нет

Як повідомляє Закон та Бізнес, підприємці поки не скаржаться, хоча в уряді не всі згодні, особливо коли йдеться про податки на видобуток природних ресурсів. Деякі інвестори заявляють, що якщо податки піднімуться у 300-500 разів, вони підуть із країни. У зв'язку з цим президент поки що не підписав законопроект, оскільки це можуть ще більше роздратувати бізнес.

Незважаючи на ці протиріччя, Василевська-Смаглюк впевнена, що законопроєкт у підсумку буде підписаний, а спірні питання перенесуться на такі податкові зміни, які, можливо, викличуть ще більше суспільного невдоволення.

податки

Особливу увагу у своїй доповіді вона приділила детінізації бізнесу. Василевська-Смаглюк визнала, що уряд останнім часом не завжди точно та обґрунтовано вибудовує політику у цій галузі. Усі намагаються вижити: військові, люди на соціальних виплатах та підприємці, і іноді це призводить до дій, які виходять за межі закону.

Спікер прямо сказала:

"У нас ніде немає святих, у ВР точно, у владі глобально їх немає, у Митниці теж, у Податковій, тим більше. Але й бізнес часто вдається до різних схем. Тому нам потрібно говорити про те, як зробити правила прозорими і однаковими всім".

Податкові ухилення коштують бюджету 300 мільярдів гривень. У відповідь на це влада робить кроки, щоб закрити ці "дірки", але не завжди враховують інтереси сумлінних підприємців, що завдає шкоди чесному бізнесу.

Бензин, автогаз / фото

Василевська-Смаглюк навела кілька цифр: наприклад, у 2021 році кожен п'ятий літр бензину в Україні був фальсифікатом, а у 2024 році обсяг "тіньового" ринку знову зріс до 18%. Для боротьби з цим було ухвалено законопроект, який змушує АЗС платити податки заздалегідь, щоб знизити кількість фальсифікату.

Не обійшлося і без згадки тютюнового ринку, де близько 40% бізнесу перебувають у тіні, а 45% товарів – контрафакт. 2025 року очікується запуск системи "єАкциз", яка має допомогти у боротьбі з фальсифікатом, але не вирішить проблему повністю, оскільки контрабанда продовжує продаватися через анонімні канали.

Насамкінець депутатка пообіцяла, що працюватиме над перезапуском податкової служби, але попередила, що невідомо, скільки часу на це піде, і скільки бізнесу ще залишить Україну, поки всі ці зміни почнуть діяти.

Раніше ми писали, чи схуднуть гаманці водіїв: що буде з цінами на бензин до початку зими

Крім того, Знай.ua повідомляв, ви зможете зберегти багато грошей, якщо зробите це: українцям нагадали 10 правил

Джерело матеріала
loader
loader