За матеріалами справи, Євген Шевченко систематично займався інформаційно-підривною діяльністю в інтересах держави-агресора.
Скандальному українському нардепу Євгену Шевченку оголосили підозру у держзраді. Ба більше, його вже затримали та навіть провели перше засідання суду з обрання запобіжного заходу.
Чим він скандально відомий, чому їздив до Лукашенка та чому засідання суду раптово перенесли – дивіться в ексклюзиві TSN.UA.
Суд щодо Євгена Шевченка
10 хвилин і у засіданні суду 15 листопада оголосили перерву. Такі перші результати щодо обрання запобіжного заходу нардепу Євгену Шевченку, якого підозрюють у держзраді. Сторона захисту депутата клопотала про відкладення засідання для додаткової підготовки.
Сам Шевченко зазначив, що обшук у його будинку закінчився ввечері 14 листопада, а на наступний ранок вже було призначено засідання суду, тому нардеп також прохав суд надати трохи більше часу для оформлення відповідних документів для захисту.
Суд вирішив інакше.
Вручили підозру у держзраді
Шевченко – агент ГУР?
Що ж такого ще натворив нардеп, що може загриміти за ґрати на 15 років? За матеріалами справи, Євген Шевченко систематично займався інформаційно-підривною діяльністю в інтересах держави-агресора. Як наголосили правоохоронці, нардеп дискредитував чинну владу, викривляючи факти та події в країні, та публічно закликав до зміни меж території та державного кордону України. Більше подробиць повідомила в ефірі телемарафону "Єдині новини" радниця з комунікацій ДБР Тетяна Сапьян.
Примітно, що нардеп отримав підозру в держзраді саме після його скандальної заяви. Він закликав президента Володимира Зеленського вже зараз почати діалог з Росією. І натякнув, що організацію зустрічі може взяти на себе:
"Давай Вова, давай! Пора, товаришу президенте, розпочинати діалог. Я розумію, що після цього тобі доведеться піти. Але країна важливіша за особисті амбіції. Я допоможу, якщо що. Знову з'їжджу до Мінська. Все вирішимо. Ти тільки почни. А не хочеш, тебе змусять піти. І змусять тебе ті, хто вчора тобі аплодував у країнах західного світу".
Крім цього, в іншому дописі він анонсував, що внесе до парламенту законопроєкт, щоб покінчити з "політичними переслідуваннями народних депутатів України".
В Офісі президента відповіли. Зокрема, Андрій Єрмак заявив, що деякі народні депутати "заплуталися" в питаннях національної безпеки, національних інтересів та майбутнього України.
Фейки та ворожа пропаганда
За матеріалами справи, фігурант систематично масово розповсюджував фейки російської пропаганди щодо подій в Українській державі та її зовнішньополітичного курсу.
Для "розгону" кремлівських наративів він активно використовував свої канали у відеохостингу YouTube і Telegram, а також ефіри в українських та ворожих ЗМІ.
Білоруські вояжі Шевченка
Правоохоронці кажуть, що Шевченко неодноразово їздив до Білорусі, де зустрічався з представниками бізнесових, політичних структур та навіть із самопроголошеним президентом країни. За інформацією слідства, за протекцією Лукашенка депутат та його близькі родичі вели активний бізнес з представниками Білорусі, зокрема на ринку електроенергії та міндобрив. Купуючи там товари за заниженими цінами, вони завозили їх до України через іншу європейську країну та продавали набагато дорожче, повідомили в СБУ.
"Режим сприяння" з боку білоруської влади дозволив депутату за пів року отримати 1,5 млн євро чистого прибутку, кажуть у ДБР. Також правоохоронці зафіксували, що за цей час депутат придбав та оформив на родичів три елітних авто загальною вартістю 500 тис. дол.
- Нардеп-втікач Дмитрук дав інтерв'ю російським пропагандистам, в якому розповів про "суд над Зеленським"
- Суд вирішив не випускати Шуфрича зі слідчого ізолятора
- Безугла і Савченко публічно почубилися: що трапилося