Навіщо готувати пельмені 13 листопада і які подарунки не можна приймати: прикмети та заборони на Іоанна Златоуста
Навіщо готувати пельмені 13 листопада і які подарунки не можна приймати: прикмети та заборони на Іоанна Златоуста

Навіщо готувати пельмені 13 листопада і які подарунки не можна приймати: прикмети та заборони на Іоанна Златоуста

Цього дня православна церква вшановує пам'ять Іоанна Златоуста — архієпископа Константинопольського .

Він жив у 4-5 століттях і шанований як один із трьох Вселенських святителів і вчителів (нарівні зі святими Василем Великим і Григорієм Богословом). Інші назви свята: "Іоан Златоуст", "Златоуст", "Осінні зяби".

Іоанн Златоуст, фото: Православная жизнь

Можете сміливо починати готувати пельмені всією сім'єю, бо у цей день у наших пращурів починався пельменний сезон. Робили це, бо скоро буде Різдвяний піст, а наїстися м'ясом хотіли про запас. Крім того, саме було борошно з нового врожаю. Можна зробити і з іншими начинками: капустою, картоплею, грибами, навіть із рибою. Зробіть їх багато, щоб потім можна було частину заморозити. Раніше їх теж заморожували або просто на подвір'ї на холоді, або в холодному сараї під стелею. А ще є прикмета, якщо подавитеся пельменем за столом, то це до прибутку.

Не можна в цей день багато говорити, особливо брехати, намовляти на інших, судити їх та базікати погане. Якщо порушити цю заборону, то будете покарані. Покарання пліткарю буде у вигляді гнійників або в нього висохнуть кінцівки. Та й низка неприємностей посиплеться і на базікання, і на його близьких. Не сваріться і не з'ясовуйте стосунки, інакше Бог буде глухим до ваших благань. Якщо ви знайшли цього дня гроші, то не беріть собі, а віддайте жебраку, тоді Златоуст обдарує вас ще більшими грошима.

Гроші на дорозі, фото: tolksnov.ru

Зате день чудово підходить для початку подорожі. Можете з самого ранку вирушити в дорогу, але спочатку попросіть благословення у вищих сил. За повір'ям, земля засипає на Іоанна Золотоуста до весни. Тож наші предки співали їй колискові в полях і просили святого не насилати сильних морозів, пошкодувати землю. Також селяни могли міняти начальника-господаря, вибрати собі іншого та перейти до нього.

Щоб захиститися від хабарників і брехунів потрібно запалити церковну свічку, взяти замок амбара і намотати на нього чорні нитки зі словами: "Руки хабарні зав'язую, язик, що бреше на замок, закриваю. Ключ кидаю, куди не знаю. Ніхто його не знайде, ніхто лиходія не відімкне". . Буде мучитися, через гріхи свої каятися». Замок непомітно підкиньте в будинок брехуні або хабарнику. Там він має пролежати 40 днів.

Велика маленька брехня

Що не можна робити сьогодні

У церковне свято 13 листопада, як і в інший день, церква не схвалює гніву, лінощів, жадібності та заздрощів, обжерливості.

Не можна бажати зла, відмовляти у допомозі, впадати у відчай, лаятися і лихословити - вважається, що за цими словами Бог не чує молитви.

Що сьогодні не можна робити за народними прикметами: приймати в будь-які подарунки як винагороду за свою працю - святитель Іоанн був безкорисливою людиною, і всі його справи були благодійними.

Раніше ми повідомляли, що на порозі церкви на вас чекають прокляття: 9 правил, які допоможуть вам захиститися.

Джерело матеріала
loader