У ЄС зробили заяву щодо вірогідності направлення військових в Україну
У ЄС зробили заяву щодо вірогідності направлення військових в Україну

У ЄС зробили заяву щодо вірогідності направлення військових в Україну

Країни-члени ЄС не змінювали своєї позиції щодо надання Україні допомоги у її самообороні, але в тому, що стосується присутності військ країн ЄС безпосередньо у зоні конфлікту – на цей час ЄС не ухвалював жодних рішень щодо надсилання європейських військових в Україну за будь-яким мандатом.

Про це в Брюсселі на брифінгу заявив речник ЄС Пітер Стано, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу про ставлення ЄС до повідомлень про телефонну розмову між обраним президентом США Дональдом Трампом та російським диктатором Путіним, а також до оприлюдненої пропозиції Трампа застосувати європейські війська на лінії розмежування між силами України і російськими загарбниками у випадку заморожування конфлікту по лінії зіткнення.

"На цьому етапі немає такого рішення Європейського Союзу, щоб ЄС міг би надсилати своїх солдатів на землю України, у будь-якій якості та за будь-яким мандатом. На цій стадії ми маємо наші місії на місці подій. Одна з них - військова тренувальна місія, яка наразі має мандат надання тренування поза межами України. Дискусії між країнами-членами тривають, чи ми могли б просуватися у цій діяльності, або поширити мандат цієї місії також на Україну. Але на цей час ми не маємо чогось, що б було у цьому сенсі одноголосно погоджено між країнами-членами", - зазначив Пітер Стано.

При цьому він зауважив, що навряд чи доречно ЄС коментувати повідомлення у пресі щодо ймовірної телефонної розмови між лідерами інших країн, тим більше, що у Москві заперечили факт телефонної розмови між Путіним і Трампом.

"Коли ж йдеться про Україну і Європейський Союз, позиція ЄС є дуже чіткою. Вона була дотримана та прописана у висновках Європейської Ради, підтверджена, заявлена та доведена високим представником ЄС в ході його триваючого візиту до Києва, до України. Ми підтримуємо Україну у її самообороні, і при цьому, безумовно, підтримуємо всі можливі зусилля на основі філософії справедливого миру для України. Це означає повагу до Хартії ООН, до міжнародного права, до суверенітету, територіальної цілісності та незалежності - усього, що працює для України. У цьому вимірі позиція не змінилася, саме такою є позиція ЄС", - наголосив речник.

Теги за темою
Євросоюз
Джерело матеріала
Згадувані персони
loader