Нині з ворожого полону вдалося повернути 3 767 громадян України. У цьому допомагає Катар та ОАЕ.
Росія погодила візит головному омбудсмену Туреччини Шерефу Малкочу, який, як і в Україні, відвідає місця, де утримуються військовополонені.
Про це повідомив уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.
Омбудсмен розповів про зустріч із членами родин полонених військовослужбовців військової частини 3033, яка відбулася 5 листопада.
"Відповідаючи на питання, "чи обізнана наша сторона про стан здоров’я наших військовополонених?", мій представник зауважив, що Росія як і раніше не дотримується Женевських конвенцій. Ми це бачимо по тому стану, в якому повертаються додому воїни після полону. Однак нарешті стало відомо, що РФ погодила візит Головному Омбудсману Туреччини Шерефу Малкочу, який, як і в Україні, відвідає місця, де утримуються військовополонені. Дата його візиту поки лишається невідомою", - розповів Лубінець.
За його словами, рідним військовополонених повідомили пріоритетність, яка прописана у Женевських конвенціях, щодо репатріації військовополонених: це тяжкохворі, тяжкопоранені та жінки.
"Тут діє принцип справедливості щодо якомога швидшого повернення тих, хто утримується у ворожому полоні з 2014 року; тих, хто потрапив у полоні, або вважається зниклим безвісти чи загиблим із однієї сім’ї; засуджених. На щастя, у 2024 році Україні вдається повертати на батьківщину таку категорію громадян.
Також низка питань стосувалася конкретних кейсів, яким представники державних органів надали персональні консультації.