Банкомат відрахував готівку, але не видав гроші: що потрібно робити українцям
Банкомат відрахував готівку, але не видав гроші: що потрібно робити українцям

Банкомат відрахував готівку, але не видав гроші: що потрібно робити українцям

Шахраї вигадали новий спосіб роздобути чужі гроші — вони встановлюють на проріз банкомату для видачі грошей пристрої, що перешкоджають власнику коштів отримати їх.

Один з популярних і широко використовуваних методів крадіжки коштів з банкоматів — це кеш-треппінг. Цей вид шахрайства ґрунтується на встановленні пристрою на слот видачі грошей, що не дає змоги користувачеві забрати свої гроші. Про це написали у пресслужбі Національного банку.

Якщо під час спроби зняти гроші зі свого банківського рахунку через банкомат ви виконали всі необхідні дії й отримали повідомлення про успішне зняття, але грошей не виявилося — не поспішайте припускати, що банк збанкрутував або банкомат залишився без готівки. Можливо, ви зіткнулися з шахрайством, відомим як кеш-треппінг або "захоплення готівки".

При цьому виді шахрайства на слот для видачі готівки встановлюється спеціальний пристрій, що блокує видачу грошей. Зловмисникам достатньо використати просту металеву пластину і скотч, щоб перехопити ваші кошти під час спроби зняти їх з банкомату.

Кеш-трепінг — що це таке

Шахрай встановлює на отвір для видачі грошей у банкоматі спеціальну металеву пластину, кріплячи її на двосторонній скотч. Вона має такий самий колір і дизайн, як елементи банкомату, щоб не привертати уваги. Після цього шахрай залишається неподалік і спостерігає за тим, що відбувається. Коли людина підходить зняти готівку, вставляє картку, вводить PIN-код і чує, як банкомат "перераховує" купюри, пристрій повертає картку, але гроші не видаються.

Жертва, почекавши трохи, припускає, що стався технічний збій або банкомат тимчасово не може видати гроші, і йде. Тим часом шахрай виходить зі свого укриття, знімає встановлену пластину з приклеєними купюрами і забирає готівку.

Якщо кошти не були отримані, але на екрані банкомату відображається успішне завершення операції або надходить повідомлення про зняття готівки, варто перевірити банкомат на наявність кеш-трепінгу. Цей метод шахрайства сьогодні трапляється рідше, ніж скімінг, вішинг або фішинг, але залишається таким же небезпечним.

Що робити, якщо ви стали жертвою кеш-трепінгу

Перед зняттям грошей у банкоматі зверніть увагу на його зовнішній вигляд. Планка не є частиною банкомату, тому зазвичай закріплена слабо і не прилягає щільно. Якщо банкомат не видав готівку, але ви отримали підтвердження про успішну операцію:

  • не відходьте від банкомату. Якщо ваші гроші залишилися всередині прорізу для видачі готівки, шахрай поблизу — чатує, щоб забрати їх;
  • перевірте проріз для видачі готівки, чи немає там встановленої шахраями планки зі скотчем;
  • зателефонуйте за телефоном, вказаним на банкоматі або на банківській картці, повідомте про ситуацію і дійте відповідно до рекомендацій банківського співробітника.

За можливості використовуйте банкомати, оснащені спеціальними антикештреппінговими накладками поруч з отвором для видачі готівки. Для захисту банкомату від кеш-трепінгу застосовується спеціальна заслінка з додатковими виступами, що унеможливлює встановлення сторонніх пристроїв.

Нагадаємо, що "ПриватБанк" дозволив клієнтам купувати валюту у своєму мобільному додатку. На проведення встановлено ліміт: можна купити не більше 50 тисяч гривень на місяць. Також нагадаємо, як "ПриватБанк" пропонує українцям підтримати військових, які захищають країну від зазіхань російських окупантів.

Теги за темою
Гроші
Джерело матеріала
loader