Національне агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) за запитами правоохоронних та антикорупційних органів розшукало активи перших п’ятьохфігурантів кримінальних проваджень про створення корупційних схем для підробки медичної документації для отримання статусу інваліда особами призовного віку, що надавало їм можливість уникнути призову на військову службу, повідомила голова АРМА Олена Дума.
«Зброя, елітні автівки, мільйони гривень на рахунках, оформлені на афільованих осіб підприємства і будівельні компанії, сотні квартир і сотні земельних ділянок — це лише частина того, що АРМА розшукало у працівників МСЕК», - зазначила вона.
Так, мова йде про:
- 128 об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, у тому числі житлові будинки та квартири в обласних центрах, квартири в Києві, апартаменти, розважальні комплекси, гаражі, паркомісця, офіси;
- 140 земельних ділянок (з цільовим призначенням, зокрема, для житлового будівництва, для ведення сільськогосподарського виробництва, для садівництва);
- 30 автомобілів, в тому числі преміум класу;
- корпоративні права на загальну суму понад 20 млн гривень (у тому числі в підприємстві енергетичної галузі, будівельній компанії);
- мільйони гривень на рахунках в банках;
- зброю.
Дума зазначила, що більшість із цих активів підозрювані надбали уже під час повномасштабної війни та оформили, здебільшого, на близьких їм осіб.
«Це тільки початок. Нацагентство вже надало запити до десятка банківських установ для виявлення активів фігурантів кримінального провадження як в Україні, так і за кордоном. Інформацію про виявлені активи вже передано до відповідних правоохоронних органів», - додала вона.
Перевірки керівників Центрів медико-соціальної експертизи активізувались по всі країні після того, як у голови Хмельницької обласної МСЕК під час обшуків знайшли майже шість мільйонів доларів готівкою у різній валюті.
Скандал із МСЕК і недобросовісними прокурорами, які висмоктали з бюджету не один мільярд гривень, причому часто під фейкову інвалідність, набув розголосу. Що далі? Про це пише у матеріалі «МСЕК і прокурори з «інвалідністю»: як усе виправити?» Інна Совсун.