«Укренерго» закликало економити електроенергію, особливо ввечері
«Укренерго» закликало економити електроенергію, особливо ввечері

«Укренерго» закликало економити електроенергію, особливо ввечері

«Укренерго» закликало економити електроенергію, особливо ввечері

Споживання по країні різко  зросло.

Національна енергокомпанія «Укренерго» наполегливо закликає громадян економити споживання електроенергії у вечірні годин та не вмикати потужні електроприлади, оскільки в країні через похолодання різко зросло споживання електроенергії.

«Сьогодні, 4 листопада, станом на 9:30, його рівень був на 8,5% вищим, ніж попереднього робочого дня – у п’ятницю, 1 листопада. Причина такої суттєвої зміни – відчутне падіння температури повітря в усіх регіонах України», - зазначили в НЕК.

Зростання споживання зафіксували ще на вихідних, у  неділю добовий максимум споживання був на 4,4% вищим, ніж попередньої неділі – 27 жовтня.

«Будь ласка, не вмикайте одночасно кілька потужних електроприладів у вечірні години – з 16:00 до 21:00», - закликають в «Укренерго» та нагадують, що на низці енергооб’єктаів тривають аварійні та планові ремонти, тому в пікові години споживання вранці та увечері в енергосистемі України зберігається дефіцит потужності.

При цьому в компанії зазначили, що через негоду, зокрема штормовий вітер, станом на ранок понеділка без світла залишились  74 населені пункти у чотирьох областях – Дніпропетровській, Сумській, Київській та Чернігівській. На разі енергетики працюють над відновленням енергопостачання, але в НЕК зазначають, що можливі і нові відключення, оскільки несприятливі погодні умови зберігатимуться протягом доби.

Як заявив напередодні головний науковий співробітник Національного інституту стратегічних досліджень Геннадій Рябцев, попри невеликий дефіцит електроенергії, українська енергосистема зберігає стабільність, тому запровадження графіків відключень у найближчі 2-3 тижні не планується.

Ризик залишитися без тепла цієї зими через атаки ворога доволі великий, як і спокуса покластися на те, що влада робить усе можливе, аби цього не сталося. Наскільки наші міста і села готові справлятися з викликами зими? Про що варто подбати самостійно, щоб не опинитися в критичній ситуації? Свої відповіді у статті «Коли закінчиться опалювальний сезон?» дав директор Інституту міста Олександр Сергієнко.

 

Джерело матеріала