Поради військових перед мобілізацією: як правильно вибрати зимову тактичну куртку
Поради військових перед мобілізацією: як правильно вибрати зимову тактичну куртку

Поради військових перед мобілізацією: як правильно вибрати зимову тактичну куртку

І знову військовослужбовці, на прохання Коротко про, радять, як екіпіруватися новобранцю перед мобілізацією. Шукаємо «золоту середину»: коли якість відповідає потребам, а ціна не була б космічною. На цей раз вибираємо зимову тактичну куртку.

Між курткою та бушлатом

Перше, про що говорять бійці: тактичні куртки, що видаються у ЗСУ під час мобілізації, викликають найбільше нарікань. Тому саме куртки люди купують ще до відправлення на навчальний полігон чи передову. Отримані у частинах – від вітру та дощу захищають погано, кишені рвуться вже на другий день використання. Та й видати можуть зовсім не куртку, а бушлат, допустимо.

Зимовий верхній одяг поділяється на два типи – бушлати та тактичні куртки. І тут одразу і чітко потрібно зрозуміти – це далеко не одне й те саме. Бушлат, хоч і суттєво модернізований з радянських часів, який став більш зручним та функціональним, все ж таки не підходить для служби на передовій. Звичайно, там його можна використовувати у комбінації з дощовиком, але від цього бійцю буде лише важче. Його покриття не захистить від вологи, мажеться він сильніше, ніж куртка, та й утеплювач не кращої якості.

Бушлат хороший для служби в тилових частинах, де військовий не перебуває у постійному контакті з водою, снігом та брудом.

Коли йдеться про фізично активну роботу, тривалу життєдіяльність у польових умовах або виконання бойових завдань – потрібна саме тактична куртка.

Helikon Level 7 Climashield Apex 100 г – популярна модель коштуватиме 7200 гривень. Фото: military.pl

Вивчаємо, вибираємо, купуємо

Хороший варіант – Helikon Level 7 Climashield Apex 100 г. Ціна – 7200 грн при замовленні з-за кордону. Якщо купувати в Україні, ціна може сягати 9 тисяч.

Чудові зимові куртки у М-ТАС. Причому є в різному забарвленні - і «піксельному», і «койотному», і «оливковому», і навіть «мультикамі». Що дає максимально широкий вибір і водночас за розумні гроші. Їхні куртки зазвичай коштують від 7 до 15 тисяч гривень залежно від моделі та її особливостей.

Є на нашому ринку гідні зразки американського виробництва. Наприклад, ECWCS Gen III level 7 за 12 600 гривень.

Найдорожчі моделі належать австрійській торговій марці Carinthia. Куртка HIG 4.0 G-Loft коштуватиме 20 200 гривень.

Куртки М-Тас представлені в широкому асортименті за ціною від 7000 до 15 000 гривень. Фото: viisktorh.com.ua

На тему

На що звернути увагу?

Верх таких курток виготовляється з безмембранного нейлону, щільність від 30 до 70 ден. Для захисту від різноманітних опадів їх обробляють спеціальним просоченням.

У якісних курток повинен бути передбачений один з двох універсальних наповнювачів, що використовуються у виробництві верхнього одягу - Climashied APEX або Primaloft.

А ось куртки, утеплені пухом, точно не підійдуть. Під час постійного руху, падіння у воду і т.д. такий утеплювач вбирає багато вологи та перестає зігрівати. А ще погано і довго сушиться.

Синтетика стійкіша до вологи, швидше сохне і не втрачає своєї форми.

Капюшон повинен бути регульованим, щоб накрити голову, коли на ній захисний шолом. І, звичайно, що більше кишень, то краще.

Модель австрійської торгової марки Carinthia – HIG 4.0 G-Loft - найдорожча на українському ринку: 20 000 гривень. Фото: military.pl

До речі

Яким має бути розмір куртки?

Вона не повинна бути вам впритик, беріть на розмір-два більше. Ви маєте розуміти, що під неї одягатимете термобілизну, футболку, польовий кітель або будь-які інші види теплого одягу для утеплення. Вона не повинна бути тісною і сковувати рух рук.

Теги за темою
Збройні сили України
Джерело матеріала
loader