Поки що адміністраторів каналів для ухилянтів не карають реальним ув'язненням.
Від початку повномасштабного вторгнення правоохоронці винесли вироки 57 адміністраторам та учасникам телеграм- чи вайбер-спільнот, де повідомляли про місця роздавання повісток чи пересування працівників ТЦК.
Про це передає "Слідство.Інфо".
Частина з обвинувачених – адміністратори таких чатів чи каналів для ухилянтів, а один із них попереджав про ТЦК у персональному листуванні зі знайомим.
Ще двоє фігурантів знімали на відео для Tik-Tok блокпости з військовими ТЦК. Покарали і чоловіка, який взимку 2024 року розмістив відео про ТЦК на Нивках у Києві в YouTube.
"Не попадайтесь, друзі. Будьте обережні", – російською застерігав ухилянтів чоловік.
Журналісти звернули увагу на справу Віталія С. із Гайворона на Кіровоградщині, який від травня 2024-го адміністрував один із місцевих телеграм-каналів для ухилянтів. Чоловікові призначили покарання у виді позбавлення волі строком 5 років, але звільнили від ув'язнення з призначенням іспитового строку 3 роки.
Вирок суду у жовтні 2024-го отримав також власник вайбер-спільноти "Повістки Снятин Косів р-н" Микола А. Вирок йому призначили аналогічний попередньому – іспитовий термін. Що цікаво, сам Микола не підлягав мобілізації, бо є студентом й навчається на денній формі.
У виданні зауважили, що судити можуть не лише адміністраторів спільнот для ухилянтів, а і її учасників. Наприклад, житель Ніжина на Чернігівщині Григорій А., відправив у групу для ухилянтів щонайменше 5 голосових повідомлень про те, де стоять представники ТЦК.
Раніше адвокат розповів, чи можуть працівники ТЦК заходити на територію дому.
- Вимагав хабар з адвокатки військовозобов'язаного: у Києві затримали помічника начальника Подільського ТЦК
- ВР хоче надати ухилянтам "знижку" в 50% – деталі нового законопроєкту
- Посилення військового обліку: СБУ, розвідка та поліція тепер обмінюватимуться даними з ТЦК онлайн