Ключові тези із заяви Подоляка:
Третій пункт Плану перемоги про неядерний стратегічний пакет стримування передбачає розміщення в Україні військових баз із ракетами Tomahawk. Такі ракети на озброєнні Сил оборони змусили б Росію подумати, чи варто за декілька років починати нову війну. Адже Томагавки охопили б усі масштабні військові об'єкти на російській території. Про це заявив радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк.
Як повідомляє 24 канал, чиновник назвав дивною історією появу в американській пресі інформації щодо ракет Томагавк, оскільки йдеться про чутливі для війни відомості.
За його словами, розміщення Tomahawk планувалося для того, щоб стримати РФ від нової військової агресії за декілька років. Ракети з бойовим радіусом до 2500 км змусили б ворога серйозно задуматися.
"На сьогодні зрозуміло, що розпіарена російська система радіолокаційного контролю і протиракетної оборони не є такою дієвою, як там про це розповідали. Це був би дуже ефективний крок, якби в Україні проти Росії були розміщені ракетні комплекси. Питання в іншому - якщо ви ще не ухвалили рішення, то навіщо все це зливаєте і обговорюєте в газетах?" - наголосив Михайло Подоляк.
Що таке Tomahawk?
Ракета Tomahawk - іспано-американська багатоцільова високоточна дозвукова крилата ракета великої дальності стратегічного і тактичного, підводного, надводного, сухопутного і повітряного базування. Ракета летить на гранично малих висотах, огинаючи рельєф місцевості. Ракета на озброєнні кораблів і підводних човнів Військово-Морських сил США. Американці використовували її в усіх значних конфліктах, у яких їхня армія брала участь. Крім США, такі ракети є і у Великої Британії.
Дальність ракети Tomahawk - орієнтовно від 600 до 2500 кілометрів, пише Вікіпедія.
Ракети Tomahawk для України - що про це відомо:
Як повідомляв Главред, раніше американська газета The New York Times опублікувала відомості про те, що Зеленський у рамках Плану перемоги (секретної частини) просив США передати Україні ракети Tomahawk дальністю 2500 км. Згідно із заявами журналістів, ця інформація потрапила їм до рук від високопоставленого чиновника з Вашингтона.
Президент Володимир Зеленський розкритикував Білий дім за появу інформації про Томагавки у ЗМІ. За словами глави держави, випадок засвідчив, що між Києвом і Вашингтоном немає жодної конфіденційності.
Пізніше Зеленський уточнив свою позицію: поява інформації про Tomahawk в американській пресі - сигнал про нерішучість партнерів. Фактично йдеться про те, що Сполучені Штати не готові поставити Києву такі ракети.
Інші новини: