Промисловість рф виходить на плато: експерт розповів, як Україні скористатися ситуацією і не повторити помилки
Промисловість рф виходить на плато: експерт розповів, як Україні скористатися ситуацією і не повторити помилки

Промисловість рф виходить на плато: експерт розповів, як Україні скористатися ситуацією і не повторити помилки

Економіка рф вийшла на так зване плато: завантаження виробничих потужностей досягло 80%, безробіття впало нижче 3%, а дефіцит робочих рук сягнув понад 2 мільйони.

Про це у своєму телеграм-каналі пише фінансовий аналітик та економіст Олексій Кущ. Він додає, що відсутність вільних робочих рук і високі кредитні ставки ускладнюють можливість для російського бізнесу інвестувати в модернізацію.

"Відключення кредитного стимулу фактично заморозить у рф промислове зростання на досягнутому рівні, перевівши їх у "бічний тренд". Це станеться вже 2025-го року, якщо, звісно, ​​ЦБ РФ не змінить монетарну політику (для нас важливо, щоб не змінив)", - пояснив експерт.

Кущ підкреслює, що нинішня ключова ставка у 21% суттєво ускладнює доступ бізнесу до довгострокового кредитування, потрібного для модернізації. Така висока ставка заморожує можливості для малого і середнього бізнесу, особливо у секторі стартапів, що раніше були рушійною силою економіки.

Проте вихід рф на плато промислового розвитку дозволяє Україні сформувати новий тренд індустріального росту, якщо НБУ не повторить помилок ЦБ рф.

"Енергетична стеля зростання не дозволить запустити у нас формат біг-індустріалізації. Тут впливають ризики ракетних ударів. Наша модель – це смарт-індустріалізація або мала індустріалізація", - зазначає Кущ.

Для цього державі потрібен ряд стартових пакетів:

Енергетичний пакет: вирішення дефіциту енергопостачання та зниження ризиків раптових відключень.

Кредитний пакет: довгострокові кредити з компенсацією відсоткової ставки, які можна використовувати лише на капітальні витрати.

Механізм бронювання персоналу: зменшення ризиків нестачі кваліфікованих робітників через мобілізацію.

Державне замовлення: створення довгострокових контрактів для забезпечення стабільності бізнесу.

Реформа освіти: створення мережі технологічних навчальних центрів по всій країні, щоб підготувати кваліфіковану робочу силу.

Останні новини України:

Також Politeka писала, що буде з гривнею у 2025 році, якщо триватимуть активні бої.

Теги за темою
Україна Економіка
Джерело матеріала
loader
loader