До Всесвітнього дня заощаджень НБУ запропонував пройти тестування з фінансової грамотності
До Всесвітнього дня заощаджень НБУ запропонував пройти тестування з фінансової грамотності

До Всесвітнього дня заощаджень НБУ запропонував пройти тестування з фінансової грамотності

До Всесвітнього дня заощаджень НБУ запропонував пройти тестування з фінансової грамотності

Сьогодні - 100 років Міжнародному дню заощаджень - його започаткували представники ощадних кас 29 країн світу

До 100-річчя Всесвітнього дня заощаджень, який відзначається сьогодні, 31 жовтня, Національний банк України запускає новий проєкт – Всеукраїнське тестування з фінансової грамотності для дорослих. Ця ініціатива спрямована на самодіагностику власних фінансових знань українців та їхню мотивацію до самоосвіти у сфері фінансової грамотності. Надалі це тестування стане щорічним.

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Тестування триватиме з 31 жовтня до 7 листопада включно. Його можуть пройти усі громадяни віком від 18 років в онлайн-форматі. Для цього необхідно перейти на освітній сайт з фінансової грамотності "Гаразд".

Згідно з результатами дослідження "Фінансова грамотність, фінансова інклюзія та фінансовий добробут в Україні у 2021 році", яке провів Проєкт USAID "Трансформація фінансового сектору" у співпраці з Національним банком, значна частина населення переоцінює свій рівень фінансових знань. Так, 45% українців вважають, що мають середній рівень знань у фінансових питаннях, хоча їхні реальні знання часто є значно нижчими. Особливо вразливі – молодь віком 18-19 років та люди, старші за 60 років, чиї показники фінансової грамотності залишаються нижчими ніж середні по Україні.

Учасники впродовж восьми днів зможуть пройти тест як організованими групами, так і самостійно, оцінити свої знання та отримати рекомендації щодо їхнього вдосконалення. Орієнтовний час проходження тесту – близько 20 хвилин.

"Всеукраїнське тестування – це не лише самоперевірка знань, це також і симулятор, в який ми "зашили" 20 реальних життєвих ситуацій, з якими щодня стикаються мільйони споживачів фінансових послуг. Учасники тестування отримають персональні рекомендації та корисну інформацію для подальшого навчання. Це допоможе їм підготуватися до подібних фінансових ситуацій у житті", – прокоментувала директор Департаменту комунікацій НБУ Юлія Євтушенко.    

У Нацбанку пояснили, як взяти участь у розіграші призів, наголосивши, що 20 учасників тестування отримають можливість виграти призи від Національного банку, поділившись своїми результатами в соціальних мережах*.

Для цього потрібно:

1) пройти Всеукраїнське тестування з фінансової грамотностіна сайті "Гаразд" за посиланням;

2) поділитися результатами свого тестування в соціальних мережах (зробіть скріншот або світлину);

3) зробити публікацію з 1 до 7 листопада на сторінках у ваших соціальних мережах, додавши хештег #NBU_fincheck та відмітивши сторінку "Гаразд";

4) заповнити коротку гугл-форму, в якій обов’язково потрібно зазначити посилання на вашу публікацію;

5) взяти участь у розіграші подарунків від Національного банку.

Перевірте себе. А раптом ви фінансовий геній?

Історія розвитку Всесвітнього дня заощаджень розпочалась в Мілані, коли в жовтні 1924 року представники ощадних кас із 29 країн світу зібралися на перший інтернаціональний спеціалізований конгрес (англ.World Society of Savings Banks). 31 жовтня 1924 року проходив останній день конгресу, на якому італійський професор Равізза запропонував «в пам’ять про перші збори ощадних банківських інститутів всіх країн» щороку відзначати цей день, як «Міжнародний день заощаджень» (англ. International Savings Day).

Джерело матеріала
loader