Переробили на мобільний ЗРК: бійці ЗСУ створили модифікацію комплексу Stinger
Переробили на мобільний ЗРК: бійці ЗСУ створили модифікацію комплексу Stinger

Переробили на мобільний ЗРК: бійці ЗСУ створили модифікацію комплексу Stinger

У реальних бойових умовах комплекс Dual Mount Stinger виявився непрактичним, оскільки установку розміщували в трьох контейнерах по 100 кг, і вона виявилася великоваговим і незручним у перенесенні. Рішення київських інженерів виправило ситуацію.

Бійці Білоцерківського зенітно-ракетного полку розробили унікальну модифікацію громіздкого американського комплексу Dual Mount Stinger, перетворивши його на більш мобільну систему, що нагадує малогабаритну версію ЗРК AN/TWQ-1 Avenger. Нову установку продемонстрував стрілець-зенітник Олександр у репортажі Армія-TV, показавши її високу маневреність на базі автомобіля HMMWV (Humvee).

Система Dual Mount Stinger, оснащена двома ракетами, була приварена до кузова HMMWV, що значно підвищило її мобільність і швидкість розгортання. На відміну від стандартної конструкції Avenger, українська версія, хоч і позбавлена складної прицільної системи та збільшеного боєкомплекту, зберігає ключові переваги за швидкістю і маневреністю. Іншими словами, під час адаптації київські інженери усунули низку недоліків вихідної системи, пов'язаних з її масивністю і складністю розгортання.

Причини адаптації комплексу

Військовослужбовець пояснив, що установки Dual Mount і ракети до них були передані ще на початку війни. У реальних бойових умовах вони були непрактичними — установка розміщувалася в трьох контейнерах по 100 кг і виявилася великоваговою і незручною в перенесенні. Ба більше, радіус віддаленості від автомобіля був обмежений 50 метрами через кабель живлення, а розгортання системи займало до 15 хвилин, роблячи бійців ППО легкою мішенню.

Тепер же комплекс придбав найважливішу характеристику для подібних систем у поточних реаліях — мобільність, а також час розгортання, який тепер становить лише три хвилини.

Військовослужбовець Олександр також зазначив, що завдяки цій мобільній конструкції вдалося знищити два Су-25, два Ка-52, близько п'яти безпілотників "Орлан-10" і баражуючих боєприпасів. Однак висока вартість ракет до Stinger — а це близько 780 тисяч євро за одиницю, робить кожну операцію гранично відповідальною, тож ракети бійці мусять застосовувати блискавично, точно й економно.

Важливо Полювання на "мопеди": якою зброєю ЗСУ знищують ворожі дрони (фото)

Раніше повідомлялося, що українські бійці захопили один із найсучасніших російських переносних комплексів ППО — 9К333 "Верба" — та опублікували серію фото цієї зброї, яку було вироблено 2020 року.

Теги за темою
Зброя
Джерело матеріала
loader