Відстрочка від мобілізації: чи можуть її отримати освітяни
Відстрочка від мобілізації: чи можуть її отримати освітяни

Відстрочка від мобілізації: чи можуть її отримати освітяни

Відстрочка від мобілізації: чи можуть її отримати освітяни

Це можливо за певних умов.

В Україні триває загальна мобілізація та оголошено воєнний стан. В цей час деякі військовозобов’язані мають право на відстрочку. Видання «РБК-Україна» розповіло, чи можуть мобілізувати педагогів.

Серед освітян призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають:

  • науково-педагогічні та наукові працівники, які викладають у закладах вищої та фахової передвищої освіти і мають науковий ступінь;
  • працівники, які викладають у закладах фахової передвищої, професійно-технічної та середньої освіти.

Втім, вони мають право на відстрочку лише в тому випадку, якщо обидві категорії працюють на 0,75 ставки. Тобто, якщо вчитель працює на пів ставки, то його можуть мобілізувати.

У комплексному «мобілізаційному» законі, який Верховна Рада ухвалила цього року пояснюється, що робота у закладі освіти повинна бути основною, а не за сумісництвом. Зайнятість повинна складати не менше 0,75 ставки.

Технічний педагогічний персонал, зокрема лаборанти, методисти та бібліотекарі, або інші спеціалісти, які працюють в закладах освіти, не можуть отримати відстрочку. Вона надається лише науковим та науково-педагогічним працівникам.

Порядок оформлення відстрочки визначається Кабміном. Перевірка підстав щодо її надання та оформлення здійснюється територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки.

Що робити, якщо повістку вручили вчителю, який має право на відстрочку

У разі отримання повістки науковий, науково-педагогічний чи педагогічний працівник, який має законну підставу для звільнення від призову, має прибути до визначеного ТЦК та надати такі документи:

  • заяву про надання відстрочки на ім'я голови ТЦК у двох примірниках, один з яких із відміткою про реєстрацію залишити собі;
  • оригінали чи посвідчені нотаріально копії письмових доказів, що підтверджують підстави надання відстрочки, а саме:
  • оригінал довідки з підписом керівника закладу освіти, яка містить інформацію про те, що він працює в даному закладі за основним місцем роботи, з зазначенням найменування займаної ним посади (посад) та його педнавантаженність на обійманій посаді не у годинах, а у відсотках ставки (наприклад: не «з педнавантаженням 12 годин», а «на 0,75 ставки»);
  • посвідчена нотаріально копія документа про освіту та спеціальність;
  • посвідчена нотаріально копія документа про отримання вченого звання та/або наукового ступеню (для наукових і науково-педагогічних працівників).

Нагадаємо, чи можна оформити відстрочку дистанційно.

Джерело матеріала
loader
loader