США не проти запросити Україну до НАТО — Le Monde
США не проти запросити Україну до НАТО — Le Monde

США не проти запросити Україну до НАТО — Le Monde

США не проти запросити Україну до НАТО — Le Monde

Наразі США і Німеччина блокують розширення Альянсу за рахунок приєднання України.

Президенти США Джо Байден, Франції Еммануель Макрон, канцлер Німеччини Олаф Шольц та прем'єр Великої Британії Кір Стармер розійшлися у думках щодо ідеї запрошення України до НАТО, пише французька газета Le Monde.

Лідери прагнуть узгодити відповідь на План перемоги, який Володимир Зеленський представив їм останніми тижнями. На його думку, мета полягає в тому, щоб дозволити Україні змінити баланс сил у війні з Росією та розпочати переговори про припинення бойових дій до 2025 року.

Втім, пункти плану викликають серйозні розбіжності між Вашингтоном, Парижем, Лондоном та Берліном.

"Це амбітний план, що стосується складних питань, з яких немає збігу думок", – прокоментував один із західних дипломатів, знайомий з обговореннями.

Наразі США та Німеччина блокують будь-які перспективи України щодо вступу в НАТО, водночас Франція та Велика Британія виступають швидше "за".

Разом із тим, за даними деяких джерел видання, американці вже не мають принципових заперечень проти формального запрошення. 

"Якщо Камала Гарріс буде обрана президентом США, то цілком можливо, що Байден зможе рухатись у цьому напрямі протягом перехідного періоду. Якщо ж це буде Трамп, то аргументація втрачає чинність, і найменша ініціатива Байдена ризикує погіршити ситуацію" – повідомило джерело видання – європейський дипломат.

Деякі зі співрозмовників видання висловлюють оптимізм, припускаючи, що такий крок Сполучених Штатів може призвести до зміни позиції Німеччини.

Однак рішення прийматимуть не лише чотири лідери, адже до альянсу входять 32 країни, зокрема Туреччина та Угорщина, які, ймовірно, виступатимуть проти вступу України в НАТО.

Чому трохи прочинилося вікно можливостей і якими є перспективи України — читайте в статті Володимира Кравченка "Запрошення України до НАТО. Чи увірветься вітер змін у кватирку можливостей".

Джерело матеріала
loader