Скульптура українки виграла конкурс кераміки у Японії - це вепр, що кричить
Скульптура українки виграла конкурс кераміки у Японії - це вепр, що кричить

Скульптура українки виграла конкурс кераміки у Японії - це вепр, що кричить

Українська керамістка Єлизавета Портнова отримала гран-прі на Міжнародному фестивалі кераміки Міно за роботу “Kiln” (укр. “Піч”). Її скульптуру визнали найкращою серед 200 робіт. Вона зображає вепра, що кричить. Про це повідомило посольство України в Японії на своїй сторінці у Facebook.

- "Kiln", переможна робота української художниці Єлізавети Портнової, яка працює в Парижі, Франція, ефективно відображає сучасний час. Вона говорить про свідомість, що створюється з глини та більше, використовуючи всі реквізити всередині випалювальної печі. Водночас робота естетично приваблива, зображуючи вепра, що кричить, аби проголосити своє виживання у світі сьогодні, - заявила членкиня жюрі Хеюн Сонгхюн Чо. 

Єлизавета Портнова закінчила відділення художньої кераміки Київського індустріального технікуму. Є членом Національної спілки художників України та Міжнародної академії кераміки в Женеві. У 2022 році переїхала до Франції, де відкрила онлайн-галерею мистецтв Lazaret разом із чоловіком-скульптором Андрієм Кириченко. Їхні роботи продаються від 300 до 10 тисяч євро. Вони виготовляють вази, маски, прикраси, скульптури.

В 2009 році Портнова стала співавторкою скульптури “Дзвінкове дерево” на Пейзажній алеї в Києві разом зі скульптором Констянтином Скритуцьким.

Міжнародний фестиваль кераміки MINO - це найбільша трієнале у світі, яка вперше відбулася в 1986 році в префектурі Гіфу, Японія. Фестиваль проходить в містах Таджімі, Токі, Мізунамі та Кані, що є відомими центрами виробництва кераміки. 

Переможна робота “Kiln” (укр. “Піч”). Фото: facebook.com/ukr.embassy.japan

Скульпторка Єлазвета Портнова (друга справа) на фестивалі у Японії. Фото: facebook.com

Скульптури Єлизавети Портнової. Фото: lazaert.com

Скульптури Єлизавети Портнової. Фото: lazaert.com

  • 15 березня у Куп'янську Харківської області встановили півтораметрову скульптуру бабака, виготовлену із дерева.
  • У червні з Пейзажної алеї у Києві демонтували скульптуру Костянтина Скретуцького  "Янгол на подушках". Міська влада пояснила це поганим станом скульптури. Реставрувати її відмовилися через нібито високу вартість.
Джерело матеріала
loader