Міністерство оборони України вперше видало офіційний дозвіл для приватної школи операторів БпЛА. Його за спрощеною процедурою отримала київська Global Drone Аcademy. Про це 16 жовтня повідомили на сайті оборонного відомства.
- Відтепер заклад не лише навчатиме військових і цивільних управлінню дронами, але й надаватиме випускникам відповідну військово-облікову спеціальність. Це дозволить їм служити у війську за конкретним напрямком, — розповіли в пресслужбі міністерства.
Віцепрем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров написав у своєму фейсбуці, що приватні школи з початку війни навчили тисячі пілотів, тепер ці знання підтверджуються офіційним документом.
- Це збільшить попит на навчання і стимулює відкриття ринку. Підприємці будуть зацікавлені в тому, щоб покращувати якість навчання, адже майбутні оператори обиратимуть школу за характеристиками та відгуками. Офіційна сертифікація вплине і на якість освіти, адже щоб отримати дозвіл, треба відповідати чітким критеріям, - заявив він.
Global Drone Аcademy запрацювала після повномасштабного вторгнення Росії. За цей час школа випустила понад 3 700 операторів БпЛА. Серед її випускників — військові ССО, ГУР, СБУ та ЗСУ. Практичні заняття проходять на спеціально обладнаних полігонах. Теоретичну частину курсу можна також пройти онлайн.
- 1 жовтня Кабінет міністрів затвердив експериментальний проєкт з сертифікації приватних шкіл БпЛА. Ініціатива спрямована на збільшення кількості фахівців, які проходять підготовку в Україні, та покращення якості навчання у приватних школах, адже сертифіковані компанії мають відповідати чітким критеріям. З початку повномасштабного вторгнення в Україні зʼявилися десятки приватних навчальних центрів пілотів БпЛА, але єдина система регулювання їхньої діяльності була відсутня. Щоб отримати ліцензію, заклад має проводити навчання з керування чи виготовлення дронів, мати 3+ безпілотники для тренування і сертифікації пілотів, мати навчальні програми, найняти 3+ сертифікованих інструкторів для проведення навчання.
- 16 жовтня Міністерство оборони України кодифікувало та допустило до постачання дрон "Чаклун". Він побудований за літаковою схемою, досить компактний за розмірами, але багатофункціональний. Може зокрема коригувати вогонь артилерії.