Минулого року ми вже писали про навушники Huawei FreeBuds 5i. А тепер дісталися до моделі наступника HUAWEI Freebuds 6i, яка вийшла в Україні влітку. Виробник обіцяє гарну автономність, сертифікацію Hi-Res, а з нею і покращені баси та шумозаглушення, але дизайн майже не чіпали. Ми вже протестували ці нові TWS-навушники й готові робити власні висновки.
Плюси:
класичний стиль та дизайн, гарна ергономіка; якісне деталізоване звучання з потужними басами; є захист IP55; є активне шумозаглушення; нормальний час автономної роботи; є швидке заряджання; зручний фірмовий застосунок з багатьма функціями; можливість підключення двох пристроїв одночасно; чудова ціна; є функція Smart Wear, що реагує на знімання та вдягання навушників
Купити в ElmirМінуси:
немає бездротової зарядки; час автономної роботи міг би бути більшим; мінімум змін у порівнянні з тогорічною моделлю
Купити в ElmirЗміст
- 1 Технічні характеристики HUAWEI Freebuds 6i
- 2 Паковання та комплектація
- 3 Дизайн та ергономіка HUAWEI Freebuds 6i
- 4 Особливості HUAWEI Freebuds 6i
- 5 Підключення та керування
- 6 Звук та мікрофон HUAWEI Freebuds 6i
- 7 Автономна робота HUAWEI Freebuds 6i
- 8 Досвід користування
- 9 Ціна та конкуренти
Технічні характеристики HUAWEI Freebuds 6i
Тип | Внутрішньоканальні |
Драйвери | 11-мм динамічні драйвери з потрійними магнітами |
Підключення | Бездротове по Bluetooth 5.3 |
Аудіокодеки | AAC, SBC, LDAC, L2HC 2.0 |
Сертифікація | Wireless Hi-Res |
Діапазон частот | 14 Гц — 40 кГц |
Кодеки | AAC, SBC, LDAC, L2HC 2.0 |
Мікрофони | Три мікрофони та алгоритм DNN |
Шумозаглушення | Є, активне (Intelligent Dynamic ANC 3.0) |
Акумулятор | 55 мАгод навушник, кейс 510 мАгод |
Час роботи | До 8 годин без ANC і 35 годин з кейсом |
Час заряджання | Навушників у кейсі 40 хвилин, заряджання кейса — 60 хвилин |
Захист | Є, IP54 |
Габарити | 31,4×21,3×23,7 мм, кейс — 48,2×61,8× 27,0 мм |
Вага | Навушники — 5,4 грама, кейс — 34 грами |
Паковання та комплектація
Коробка в навушників компактна, біла зі світлиною пристрою та тонкою червоною смужкою.
Всередині знаходяться самі навушники HUAWEI FreeBuds 6i в кейсі, документація, набір амбушур та короткий кабель USB-C.
Дизайн та ергономіка HUAWEI Freebuds 6i
З часів HUAWEI FreeBuds 5i дизайн HUAWEI Freebuds 6i взагалі ніяк не змінився. Хоча це ж можна сказати й про Huawei FreeBuds 4i. Кейс моделі так само продовгувато-овальний з глянцевого пластику. Його габарити складають 48,2×61,8× 27,0 мм, а вага 34 грами.
Спереду бачимо надпис HUAWEI, а під ним індикатор заряджання. Знизу розмістили порт USB Type-C, а позаду бачимо сховані петлі кришки.
Кришка кейса легко відкривається однією рукою та злегка люфтить. Але це актуально для кришок більшості TWS-навушників, яки були в нас на огляді. Самі ж вони надійно сидять в чохлі та не випадають, навіть якщо сильно трусити.
Навушники внутрішньоканальні та мають коротку ніжку а-ля AirPods. Вага кожного 5,4 грама, а габарити 31,4×21,3×23,7 мм. На корпусі навушників бачимо отвори для мікрофонів та сенсорів, а також місця для заряджання від кейса.
В нас на огляді були HUAWEI Freebuds 6i білого кольору, але в продажі ще є чорні та фіолетові. На білому варіанті не видно ні пилу, ні слідів користування, але, можливо, це буде не актуально для інших двох кольорів. Наприклад, на чорному точно буде щось видно.
Особливості HUAWEI Freebuds 6i
HUAWEI Freebuds 6i оснащені 11-міліметровими ультрамагнітними динамічними драйверами. Частотний діапазон складає 14 — 40000 Гц, є підтримка Hi-Res Audio та ігровий режим з наднизькою затримкою сигналу. З кодеків доступний непоганий набір у вигляді AAC, SBC, LDAC та L2HC 2.0.
Аудіопристрій має функцію активного шумозаглушення Intelligent Dynamic ANC 3.0, яку створюють три мікрофони на кожному навушнику. Обіцяють заглушення шумів до 27 дБ та 34 сценарії їх розпізнавання. Звичайно, є й «прозорий» режим, що передає звуки оточення на навушники і дозволяє чути і музику, і звуки навкруги.
HUAWEI Freebuds 6i вміють одночасно підключатися до двох пристроїв. Перемикання відбувається швидко і хоч навушники одночасно під’єднані до двох гаджетів, але звук відтворюється лише з одного, на якому користувач зараз щось дивиться, чи грає, чи розмовляє з кимось.
Також аудіогаджет вміє ставити на паузу музику, фільм чи відео, коли користувач знімає один з навушників, а потім вмикає, коли його вдягають назад. Тут це називається Smart Wear, це дуже зручно під час використання і шкода, що далеко не усі подібні моделі так вміють.
Підключення та керування
HUAWEI Freebuds 6i підключається до пристроїв через наявний модуль Bluetooth 5.3. Під’єднання відбувається швидко та просто. Достатньо просто відкрити кришку кейса і смартфон поруч автоматично їх «побачить».
TWS-навушники працюють з фірмовим застосунком HUAWEI Al Life. Це сучасна програма з багатьма можливостями. Через неї дають контролювати заряд навушників та кейса, вмикати різні наявні режими шумозаглушення чи переходити на «прозорий» режим, налаштовувати навушники під себе, оновлювати їх тощо. Також маємо різні звукові ефекти та можливість змінити керування. За умовчанням сенсорне керування розпізнає наступні жести:
- Подвійний тап це відтворення / пауза / завершення дзвінка
- Потрійний тап це попередня / наступна пісня
- Натискання та утримування вмикає/вимикає або активує Режим інформування
- Свайп вгору/вниз відповідає за регулювання гучності
В HUAWEI Al Life також можна вибрати ручний еквалайзер, застосувати наявні звукові пресети, перевірити якість прилягання навушників та знайти їх через функцію «Знайти навушники», якщо один десь загубився.
Звук та мікрофон HUAWEI Freebuds 6i
HUAWEI Freebuds 6i мають насичене звучання з м’якими, але виділеними басами. Саме низькі та високі частоти найбільше деталізовані, а от середина вже не така пропрацьована. Тобто «з коробки» TWS-навушники, напевно, більше не універсальні, а розраховані на жанри музики, де важливий бас. Проте дивитися в них кіно та серіали чи відео на YouTube приємно — звучання об’ємне та басисте, голоси добре виділяються.
Також рекомендую погратися з наявними пресетами звучання, які дійсно сильно впливають на характер звуку, а не просто займають місце в застосунку для галочки, як це іноді буває. Якщо ви слухаєте різні стилі музики, то це справді допоможе підібрати більш відповідний формат звучання, акцентувати середину та знизити баси, якщо це потрібно тощо.
Мікрофон просто нормальний і має функцію шумозаглушення. Воно працює добре, але, звичайно, до певного моменту. Тому глушить шуми середньої гучності, але при цьому спотворює голос, що нормально для подібної функції в усіх мікрофонах навушників.
Автономна робота HUAWEI Freebuds 6i
Кожен навушник HUAWEI Freebuds 6i має батарею на 55 мАгод, а в кейсі акумулятор на 510 мАгод. Виробник обіцяє до 8 годин роботи на одному заряді без використання ANC, а з кейсом цей час збільшується до 35 годин.
Фактично так і виходило на гучності 20-40% та періодичними збільшеннями до 80%. Цього вистачало на цілий день роботи та ще після неї. З активним шумозаглушенням при тому ж сценарії в мене виходило десь 4,5 години. Це просто адекватні результати автономної роботи, але ж сучасні моделі конкурентів тримають заряд суттєво більше.
HUAWEI Freebuds 6i не отримали функцію бездротової зарядки, але мають швидку зарядку. За 10 хвилин заряджання навушники пропрацюють чотири години. Якщо заряджати від 0 до 100% кейс та навушники, то на це піде до 45 хвилин.
Досвід користування
HUAWEI Freebuds 6i гарні сучасні навушники зі своїми особливостями. Якщо вам подобається цей, вже класичний, яйцеподібний дизайн кейса та короткі ніжки, то сподобається і ця модель.
Сподобалося звучання. Воно не універсальне для музики, а навпаки, виділяється басами, а завдяки пресетам може підходити для різних жанрів, що прикольно для цього сегмента. В плані прослуховування відео чи серіалів підійде і стандартне звучання.
Добре, що завезли функцію одночасного підключення до двох пристроїв та її швидке перемикання. Також радують сенсори, завдяки яким навушники розпізнають, коли їх знімають чи одягають знову і стають на паузу. Обидві функції дуже підвищують комфорт та зручність користування, а це серйозно впливає на загальні позитивні враження.
Навушники мають гарну систему шумозаглушення з різними режимами. Проте я різниці майже не помітив, тому завжди користувався типу найсильнішим. Також гарно працює «прозорий» режим.
Також сподобався застосунок. Це сучасна, зручна програма з багатьма функціями та можливостями, а ще в неї мінімалістичний, акуратний дизайн зі зрозумілою навігацією.
Незначним, але мінусом можна назвати час автономної роботи, бо він взагалі не змінився з часів HUAWEI Freebuds 5i, а зараз вже конкуренти можуть похизуватися більшими цифрами автономності. І оце вже більша проблема, бо власникам попереднього покоління взагалі не варто переходити на нове, а конкуренти мають подекуди кращі показники. Тому розрахунок тут лише на нових користувачів, а їх ще треба переконати купити саме HUAWEI Freebuds 6i.
Щодо випадання, то в моєму випадку HUAWEI Freebuds 6i пройшли випробування жуванням їжі, але все ж іноді випадали. Тобто загалом тримання в моїх вухах гарне, але було й краще. Проте у ваших може бути як краще, так і гірше, але загалом це внутрішньоканальна модель, а вони усі тримаються у вухах суттєво краще за вкладиші через особливості конструкції.
Сенсорне керування адекватне. Фантомне натискання було раз чи два і це зараз новий стандарт в подібних моделях, бо вони й сенсор зробили не таким чутливим і прибрали жести з одним натисканням. Тому з цим проблем немає.
Після OPPO Enco X3i не вистачає просторового звучання, яке мені сподобалося, але там і цінник на 1000 гривень дорожче. Тому тут вже кожен обере для себе що йому важливіше.
Ціна та конкуренти
HUAWEI Freebuds 6i продається за ціною від 3090 гривень і, на мою думку, це гарна ціна для подібних навушників з їх можливостями та якістю звучання.
Головний конкурент моделі це торішні HUAWEI Freebuds 5i, цінник яких починається з 2230 гривень, а різниці майже немає. З конкурентів інших брендів зверніть увагу на OPPO Enco X3i (ціна від 3900 гривень) і в них тут навіть сходяться конкуренти. Наприклад, Nothing Ear (a) з цінником від 3599 гривень, Samsung Galaxy Buds2 Pro (ціна від 3999 гривень), OnePlus Buds Pro 2 (ціна від 4540 гривень), Realme Buds Air 6 Pro (ціна від 2749 гривень) та Soundcore Liberty 4 NC з цінником від 2980 гривень.
Висновок:
HUAWEI Freebuds 6i — оновлені сучасні TWS-навушники, які, на жаль, мало відрізняються від попередньої моделі. Проте вони отримали якісне шумозаглушення та «прозорий» режим, в них деталізоване звучання з потужними басами та робочі пресети, що дозволяють налаштувати модель під свої вподобання.
Пристрій захищений від вологи та пилу, має класичний дизайн та просто нормальний час автономної роботи. Проте в конкурентів він вже часто більший, але HUAWEI Freebuds 6i приваблюють приємнішим цінником, можливістю підключатися до двох пристроїв одночасно та вмінням розпізнавати, коли користувач знімає та вдягає навушник. Якщо вам потрібні відносно доступні навушники для музики та перегляду відео і подобається класичний дизайн а-ля AirPods, то зверніть на них увагу.
Купити в Elmir