Церковне свято 1 жовтня: що заборонено робити на Покрову Пресвятої Богородиці
Церковне свято 1 жовтня: що заборонено робити на Покрову Пресвятої Богородиці

Церковне свято 1 жовтня: що заборонено робити на Покрову Пресвятої Богородиці

Що не можна робити у церковні свята - Главред поділився цікавою інформацію про релігійне свято, яке відзначають 1 жовтня.

1 жовтня відзначають свято, яке має важливе духовне значення для кожного: дізнайтесь, яке церковне свято, має свої особливі традиції, історію походження та звичаї, яких варто дотримуватись.

Дізнайтеся, що дозволено і категорично заборонено робити у день Покрови Пресвятої Богородиці.

Які свята 1 жовтня

В Україні та світі 1 жовтня відзначають такі свята:

Церковне свято 1 жовтня

За новим церковним календарем, 1 жовтня в Україні відзначають день Покрови Пресвятої Богородиці та святого преподобного Романа Сладкопівця.

Відомо, що це свято починається від подій, що сталися 910 року в Константинополі. За переказами також відомо, що під час облоги міста ворогами, мешканці молилися у Влахернському храмі, коли святий Андрій Юродивий побачив видіння Пресвятої Богородиці. Тоді Богородиця з’явилася перед людьми та вкрила їх своїм покровом - це стало символом її захисту. Після цього вороги відступили, і місто було врятоване.

Натомість в Україні Покрова Пресвятої Богородиці має дуже особливе значення. У цей день також святкують День українського козацтва, адже козаки вважали Богородицю своєю покровителькою. Вони молилися їй перед битвами, а ікона Покрови була в кожному козацькому курені.

Реформа церковного календаря в Україні

Реформа церковного календаря в Україні — процес впровадження нового стилю, тобто григоріанського або новоюліанського календарів, замість старого стилю (юліанського календаря) українськими церквами. З початком російсько-української війни та після того, коли 16 листопада 2017 року Різдво Христове 25 грудня за григоріанським календарем стало державним вихідним в Україні, питання щодо переходу українських релігійних організацій на григоріанський/новоюліанський календар активізується щороку з наближенням Різдва Христового.

Питання календарної реформи гостро постало після початку повномасштабного російського вторгнення в Україні 2022 року, адже, як стверджують деякі публіцисти та церковники, через використання старого стилю разом з Російською православною церквою Україна перебуває у сфері "російського світу". Як і предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній, так і предстоятель УГКЦ верховний архиєпископ Святослав,висловили підтримку щодо проведення календарної реформи в Україні, пише Вікіпедія.

Що не можна робити 1 жовтня

День Ангела 1 жовтня

1 жовтня свої іменини відзначають власники таких імен як Олександр, Олексій, Георгій, Григорій, Іван, Михайло, Микола, Петро, Роман, Віра.

Більше цікавих новин:

Джерело матеріала
loader
loader