"Плюс сто мільярдів": у Раді назвали критерії роботодавця для економічного бронювання
"Плюс сто мільярдів": у Раді назвали критерії роботодавця для економічного бронювання

"Плюс сто мільярдів": у Раді назвали критерії роботодавця для економічного бронювання

Фізичні особи-підприємці матимуть інші правила економічного бронювання, ніж інші суб'єкти господарювання, пояснив нардеп Олексій Мовчан. Основні вимоги до підприємств — відсутність штрафів, боргів та старанна сплата податків.

У Раді напрацювали концепцію економічного бронювання з врахуванням можливостей компаній, які працюють у регіонах з різним рівнем заробітних плат. Крім того, готують перелік правил, яким мають відповідати роботодавці та працівники. Наприклад, роботодавець повиннен бути ідеальним з точки зору податкової інспекції і не мати ніяких заборгованостей. Про те, як планують вивести чоловіків мобілізаційного віку з "тіні" і надати їм можливість відстрочки, народний депутат Олексій Мовчан розповів у ефірі телеканалу "Київ 24".

Економічне бронювання — критерії для роботодавців

Мовчан перелічив вимоги до роботодавців, які будуть вказані у законопроєкті про економічне бронювання. Головна мета цих критеріїв — вивести з тіні працівників, які сьогодні ховають від призову і працюють нелегально. Крім того, нардепи очікують на пожвавлення економіки і на надходження до держбюджету у розмірі 100 млрд грн, заявив нардеп.

Які критерії до підприємства для захисту від призову:

  • офіційне працевлаштування співробітників;
  • немає штрафів, порушень податкового законодавства, боргів за сплату податків.

Якщо критерії будуть виконуватись, то "білий бізнес" скористається можливістю економічного бронювання, підсумував нардеп.

"Навіть, якщо це не об'єкт критичної інфраструктури, а це просто підприємство, яке просто платить, просто щось виробляє, або займається бізнесом і платить чесно податки", — додав він.

Водночас критерії до фізичних осіб-підприємців будуть інші: які саме, парламентар не пояснив.

Принципи економічного бронювання та зарплати

Під час розмови з журналістом Мовчан наголосив, що економічне бронювання повинне ґрунтуватись на "принципах рівності". "Принцип рівності" буде, з одного боку, враховувати різний рівень економічного розвитку регіонів, а з іншого — плата за захист буде однакова.

Критерії та вартість бронювання:

  • захист від призову може отримати громадянин, який має зарплату вищу за середню по області. Тобто для киянина це буде, орієнтовно, вище 21 тис. грн, а для жителя Полтавщини — вище 16 тис. грн;
  • підприємство за кожного заброньованого буде платити у бюджет по 20-30 тис. грн — сума ще уточнюється.

Також нардеп пояснив, що у Раді намагаються "збалансувати" ці платежі та вимоги до зарплат, щоб люди не "сиділи на мінімалці" і не віддавали все зароблене як плату за бронювання.

Зазначимо, народний депутат від "Слуг народу" Богдан Грицак 16 вересня пояснив, коли можна очікувати прийняття закону про економічне бронювання. З його слів, пропозиції нардепів вже передали до Кабінету Міністрів. Коли урядовці їх опрацюють, то законопроєкт повернуться в Раду для остаточного обговорення та прийняття. Також він уточнив, що роботодавці не зможуть захистити від призову усіх співробітників. Є обмеження на кількість заброньованих — 30-50%.

Нагадуємо, нардеп від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко повідомив про спеціальну директиву командування щодо мобілізації громадян віком 18-25 та 50-60 років. Полковник запасу, ексспікер Генерального штабу ЗСУ Владислав Селезньов пояснив, якою може бути мета Генштабу.

Теги за темою
Верховна Рада нардепи
Джерело матеріала
loader