Підвищення податків викликає занепокоєння, оскільки кошти не мають цільового призначення і потрапляють до загального бюджету, що створює ризики неефективного використання.
Про це заявив економіст Олексій Кущ. Він також додав, що в пояснювальній записці до законопроєкту вказується на необхідність реформування Бюджетного кодексу, але чи дійсно це відбудеться — велике питання.
Основні зміни, передбачені законопроектом №11416-д, включають підвищення ставки військового збору з 1,5% до 5%, що торкнеться заробітної плати та доходів від депозитів. Також запроваджуються нові ставки для фізичних осіб-підприємців (ФОП): 1% військового збору для платників єдиного податку третьої групи та 10% від мінімальної зарплати для ФОП першої, другої та четвертої груп.
Крім того, законопроєкт передбачає підвищення податку на прибуток банків до 50%, що спричинило суперечки між депутатами і лобістами банківського сектору. Вони наголошують на несправедливості обкладання простих українців новими податками в той час, як банки отримують рекордні надприбутки.
Залишається незрозумілим, чи призведе збільшення податків до зростання тінізації підприємництва, адже нові фінансові навантаження можуть змусити бізнес це робити.
Депутати, схоже, обрали легкий шлях — обкласти податками тих, хто вже платить, замість реформи оподаткування та системи збору податків.
Питання,чи підвищать такі заходи реальні надходження до бюджету, або лише ускладнять життя звичайним українцям, залишається відкритим.
Джерело: ZN
Останні новини України:
Також Politeka писала, що буде з гривнею у 2025 році, якщо триватимуть активні бої.