Нове дослідження вчених припускає, що наша реальність може бути однією з багатьох у так званому "квантовому мультивсесвіті".
Це відкриття не просто фантастична ідея з науково-фантастичних фільмів, а серйозне дослідження, опубліковане в науковому журналі Physical Review X. Фізики прагнули зрозуміти, чому наш світ здається таким чітким і зрозумілим, тоді як квантовий світ сповнений невизначеності та ймовірностей.
У квантовій механіці об'єкти поводяться не так, як у звичному для нас світі. Їхні властивості можуть бути невизначеними, поки ми не зробимо спостереження, що і впливає на їхній стан. Це схоже на те, як у знаменитому експерименті з котом Шредінгера тварина виявляється одночасно живою й мертвою, поки ми не зазирнемо в коробку. Але чому ми не бачимо цієї квантової "магії" в повсякденному житті?
Фізики провели моделювання, яке допомогло пояснити цей феномен. Вони вивчили просту систему двох об'єктів, що обмінюються енергією, і з'ясували, що зі збільшенням кількості частинок ця система стає все більш передбачуваною і відповідає класичним законам фізики, якими ми користуємося щодня. Це означає, що наша реальність, яку ми сприймаємо як стабільну та логічну, може бути продуктом квантових процесів, що відбуваються на мікроскопічному рівні.
Це дослідження підтверджує одну з популярних теорій квантової механіки – багатосвітову інтерпретацію. Відповідно до неї, усі можливі сценарії відбуваються одночасно, але в різних світах. Наш світ є лише однією з безлічі можливих реальностей, у яких закони класичної фізики діють завдяки специфічним умовам.
Раніше ми розповідали, що будуть "чорні" дні та обстріли: тарологиня розповіла про долю українських міст
Також, число 666: чи це правда символ диявола і як пов'язано з ангельським значенням