Як вивести з городу портулак: лайфхак на осінь
Як вивести з городу портулак: лайфхак на осінь

Як вивести з городу портулак: лайфхак на осінь

Портулак – рослина непроста, і вивести її нелегко. За вегетаційний період портулак дає до 3-4 насіннєвих поколінь, а урожайність однієї рослини становить до 1 млн насінин за сезон. Це дуже витривала та стійка культура, адже навіть зламані стебла при найменшому контакті з вологою швидко відпускають коріння.

Згодовувати вирваний бур’ян худобі не можна, адже портулак уже має насіння, яке не перетравлюється. OBOZ.UA розбирався, як вивести з городу портулак.

Як позбутися портулаку

Портулак потрібно викопувати та виносити з грядки, інакше у вузлах зламаних пагонів утвориться коріння, яке швидко проросте у ґрунт.

Досвідчені городники кажуть, що допомагає глибоке перекопування грядки восени або навесні. Коли насіння потрапляє на більшу глибину, воно не має достатньо сил для проростання.

Звичайне прополювання не допоможе – краще викопувати чи виривати рослину під корінь. Якщо кореневу шийку не зрізати, невдовзі з’являться нові пагони.

Важливо наголосити, що всі роботи по знищенню портулаку необхідно проводити до початку цвітіння.

Як вивести з городу портулак: лайфхак на осінь

Чи потрібне мульчування

У період вегетації можна зробити мульчування ґрунту після посадки чи поливу. Шар мульчі повинен бути не менше 5-6 см, але за необхідності слід підняти його до потрібної висоти.

Одноразове тонке мульчування не дасть очікуваного ефекту. Найкраще використовувати тирсу, солому, сіно, верховий торф. А хвойних порід варто уникати, адже вони збільшують кислотність ґрунту, що негативно вплине на більшість городніх культур.

Посів сидератів та використання гербіцидів

Для знищення портулаку і ряду інших бур’янів ефективним буде і осінній посів сидератів. Найкраще садити суміш гірчиці з ріпаком.

Якщо видалити бур’ян портулак природним способом не вдалося, доведеться вдатися до хімічних обробок. Після збору урожаю грядку радять обробити гербіцидами відповідно до Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні для роздрібного продажу населенню. Це найбільш радикальний метод боротьби з портулаком.

Експерти наголошують, що гербіциди найбільш ефективні при температурі +18+20°С, а дія проявляється через 3 -5 днів.

Обов’язково дотримуйтеся вимог безпеки при роботі з гербіцидами. Використовуйте захисні гумові рукавички, уникайте потрапляння розчину на культурні рослини. Не допускайте, щоб розчин потрапив на відкриті ділянки шкіри та слизову оболонку.

Раніше OBOZ.UA розповідав, що посадити на городі, щоб відлякати мишей.

Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

Джерело матеріала
loader
loader