Банки перестануть "ховати" гроші боржників від арештів: НБУ запроваджує нові правила
Банки перестануть "ховати" гроші боржників від арештів: НБУ запроваджує нові правила

Банки перестануть "ховати" гроші боржників від арештів: НБУ запроваджує нові правила

Національний банк України пропонує внести важливі зміни до правил безготівкових розрахунків. Вони спрямовані на те, щоб зробити арешт коштів на банківських рахунках більш прозорим та ефективним. Головна ціль нововведень – закрити можливості для банків приховувати гроші українців від арештів.

Як повідомляє "Хвиля", про це пише прес-служба НБУ .

Тепер арешт коштів "прив'язуватиметься" до власника, а не до номера рахунку. Це означає, що, якщо банк змінить номер рахунку боржника, це скасує арешт коштів. Заарештовані кошти "мандруватимуть" за клієнтом навіть при зміні рахунку. Банки будуть зобов'язані відстежувати заарештовані кошти, навіть якщо рахунок закрито чи змінено. При надходженні вимоги про стягнення банк має виконати його з нового рахунку.

НБУ також посилює контроль над примусовим стягненням, встановлюючи чіткі правила для банків щодо виконання судових рішень щодо стягнення коштів. Це стосується як відкритих, так і закритих чи змінених рахунків.

Арест счетов
Арест счетов

Для звичайних громадян ці зміни означають, що ухилитися від сплати боргів чи штрафів шляхом закриття чи зміни рахунку стане складніше. Процес арешту та стягнення коштів стане більш передбачуваним та прозорим. p align="justify"> Особливу увагу слід звернути на зміни особам, які ухиляються від військового обліку. Штрафи за це можуть бути суттєвими: від 17 до 25,5 тисяч гривень для фізичних осіб та до 59,5 тисяч для посадових осіб.

Ці нововведення є частиною загальної стратегії НБУ щодо підвищення прозорості фінансової системи та забезпечення виконання судових рішень. Для більшості законослухняних громадян вони не матимуть суттєвого впливу, але значно ускладнять життя тим, хто намагається уникнути фінансової відповідальності.

Раніше повідомлялося, що Рада Національного банку України ухвалила основні засади грошово-кредитної політики, спрямовані на приведення інфляції до мети 5% у найближчі три роки.

Джерело матеріала
loader
loader