У річку Сейм з цукрового заводу в Курській області потрапило приблизно 5600 тонн забрудненої води. Тепер для відновлення екосистем річок Сейм та Десна потрібно 2-3 роки.
Про це повідомили директор Інституту гідробіології Сергій Афанасьєв та директор Український гідрометеорологічного інституту Володимир Осадчий на пресконференції у медіацентрі "Україна-Укрінформ".
Зазначається, що у річку потрапило близько 5,7 тисячі тонн продуктів переробки цукру протягом 7-9 днів.
За інформацією Володимира Осадчого, обсяг забрудненої води, яка потрапила у Сейм, оцінили за допомогою супутникових знімків. Він додав, що забруднення за декілька годин знищило весь розчинений кисень у воді, що призвело до мору риби.
– Велика кількість продуктів переробки була у розчинному вигляді. Як тільки ця маса надходила до річки Сейм, вона практично за кілька годин знищила весь кисень. Тому, що одна молекула фруктози "споживає" 12 молекул кисню, – пояснив директор Українського гідрометеорологічного інституту Володимир Осадчий.
Водночас директор Інституту гідробіології Сергій Афанасьєв навів приклад з екологічною катастрофою на Дністрі у 1983 році, коли внаслідок прориву ґрунтової дамби Стебницького хвостосховища упродовж 500 км річки загинуло все живе. Відновлення біорізноманіття та біоресурсів річок Сейм та Десна, за його оцінками, триватиме 2-3 роки.
У Міндовкіллі заявили, що спільно із науковцями, представниками Держводагентства та інших залучених органів опрацьовують оптимальні заходи для відновлення екосистем та природної якості води у річках.
Нагадаємо, що 28 серпня у затоці річки Десна в Київській області були виявлені небезпечні речовини, що спричинило паніку щодо якості питної води в Києві.
Раніше повідомлялося, що збитки довкіллю в Чернігівській та Сумській областях через забруднення річок Сейм та Десна вже перевищили 405 мільйонів гривень.