Чим підживити троянди для пишного цвітіння: правила осіннього догляду
Чим підживити троянди для пишного цвітіння: правила осіннього догляду

Чим підживити троянди для пишного цвітіння: правила осіннього догляду

Троянди – примхливі квіти. Восени сад має відпочити і набратися сил до нового сезону, однак за трояндами у цей період потрібен особливий догляд.

Оптимальними будуть підживлення наприкінці серпня та на початку жовтня. OBOZ.UA розповідає, які добрива підійдуть для троянд в осінній період.

Чим не можна підживлювати троянди восени

Найкраще використовувати фосфорно-калійні добривами, що допомагають рослинам  перезимувати, а також покращують процес визрівання деревини.

А от азотні добрива використовувати не варто, адже такі підживлення стимулюють ріст зеленої маси, що зовсім непотрібне восени.

Як підживлювати троянди

Можна обрати водорозчинні добрива та вносити їх з водою під корінь або ж обприскувати листя. Якщо ви обираєте сухі добрива, то гранули слід розсипати по землі навколо куща

Досвідчені садівники також радять ефективний спосіб внесення підживлень.

  • Потрібно відступити від стебла 15 см і обережно зробити кільцеву борозну навколо троянди. Діяти треба дуже обачно, щоб не пошкодити коріння.
  • Далі слід заповнити борозну сумішшю з добрив і чорнозему, щоб рослина отримувала всі необхідні речовини поступово.
Чим підживити троянди для пишного цвітіння: правила осіннього догляду

Для позакореневого підживлення потрібно 50 г суперфосфату розчинити в 1 л гарячої води, після чого додати ще 10 л води і рясно обприскати листя. Робити це потрібно в пасмурну погоду, або ввечері.

Якісним добривом буде і деревний попіл, 200 г якого потрібно розчинити в 10 л води та настоюювати 4 години.

Обприскування у період активного сонця може стати причиною опіків листя, а обробка занадто пізно ввечері спровокує розвиток грибкових спор, оскільки волога просто не встигне випаруватися.

Можна спробувати готові комплексні добрива, які бувають рідкими і гранульованими. В 10 л води потрібно розвести 16 г монофосфата калію 15 г суперфосфату.

Перепрілий компост слід розкласти навколо куща, не присипаючи землею. Компост буде повільно розкладатися, вивільняючи корисні речовини. Він також стане ефективною мульчею для додаткового захисту від морозів. На 1 кв.м достатньо 4 кг компосту.

Раніше OBOZ.UA розповідав, які квіти посадити восени, щоб навесні були пишні клумби.

Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

Джерело матеріала
loader
loader