Першого року війни близько 95% українців, які перебувають за кордоном, планували повернутися додому. Сьогодні це число знизилося до 80%. Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль у ході пресконференції.
За його словами, за час війни з України виїхало 7,5 млн українців. З них – 1,3 млн осіб перебувають у Польщі, а 900 тисяч наших земляків знайшли притулок у Німеччині. За цей час 20% громадян України передумали повертатись на батьківщину.
- Усі інші розосереджені. Третьою країною, де найбільша кількість українців, є Чехія... Згідно з опитуванням, на початку війни понад 95% українців виявили бажання повернутися. Сьогодні, на жаль, війна триває довго. Відбулася адаптація українців, адаптація дітей, асиміляція. Сьогодні вже менш як 80% українців готові повернутися додому, - сказав Шмигаль.
Як зазначив прем'єр-міністр, для повернення в Україну наші громадяни очікують на відповідні умови. Йдеться про безпеку, а також наявність житла та роботи в нашій державі. Глава Кабміну запевнив, що уряд працює над цим питанням.
– Над цим треба працювати. І, власне, у цьому буде завдання Міністерства повернення українців, - наголосив він.
- 22 серпня в Установі соціального страхування Польщі заявили, що на території польської держави перебуває понад 315 тисяч українських дітей віком до 18 років. При цьому ще рік тому їх було понад 362 тисячі.
- 7 вересня канцлер Німеччини Олаф Шольц звернувся до українців, які тимчасово мешкають у його країні. Він закликав біженців працевлаштовуватись.